Arat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Yücel'in "hayatını Beşiktaş'a, spora ve eğitime adayan" bir isim olduğunu belirtti.

Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Arat, Yücel'in Beşiktaş için önemli bir değer olduğunu belirterek, "Kulübümüz için çıktığımız bu yolda kendisine başarılar diliyorum" dedi.

Hüseyin Yücel Kimdir

Hüseyin Yücel Kimdir ?

Aslen Giresunlu olan Hüseyin Yücel 11 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

Saint Benoit Lisesi’nin ardından Fransa’ya giderek Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi ekonomi ve işletme bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı

Üniversiteden 2005 yılında mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönen Yücel, aile şirketlerinde çeşitli bölümlerde, farklı görevlerde bulundu. 2011 yılında ise Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları’nın İcra Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2017 yılında eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü sporu, öğrencilere sevdirmek amacı ile Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı kurdu. Başkanı olduğu takım, ilk yılında Süper Lig’e çıktı. 2022 yılında ise FIBA Europe Cup Şampiyonluğunu kazandı.

Futbolla da yakından ilgili olan Hüseyin Yücel, 2018 – 19 sezonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde de Yönetim Kurulu Üyeliği ve As başkanlık görevlerinde bulundu.

Yücel, 2022 yılına gelindiğinde Baheçehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olarak atandı.

İki çocuk babası olan Yücel, İngilizce ve Fransızca biliyor.

Hüseyin Yücel Beşiktaş

Hüseyin Yücel Kişisel Serveti

Hüseyin Yücel'in kişisel serveti bilinmemektedir. Son olarak 2020 yılında Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Hüseyin Yücel, siyah-beyazlı kulübe 5 milyon TL'lik katkı sağladı.

Kaynak: İREM TEKİN