Başkan Aday Adayı Hülya Gümüş açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Saygıdeğer Bucaklı hemşerilerim ve değerli yol arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. 

Bugün benim için, kadınlarımız için çok değerli bir gün. Bugün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği gün. Bugün kadın hakları günü. Böylesine değerli bir günde karşınızda bu açıklamayı yapıyor olmaktan büyük gurur duyuyorum. Türk kadınma güvenen, değer veren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.

Bildiniz gibi Cumhuriyet Halk Partisi'nde Gençlik Kolları Başkanlığı ile başlayan siyaset yürüyüşüm, 28. dönem Burdur Milletvekili adaylığı ile devam etti. Milletvekili adaylığı sürecimde yılmadan yorulmadan mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe gezdim. Bu süreçte şahsıma destek veren, çaba gösteren, emeğini sarf eden herkese çok teşekkür ederim.

Milletvekili seçiminde Bucak ilçemizde, yani doğup büyüdüğüm ilçemde bana gösterilen teveccühten dolayı çok mutluyum. "Bizim Giz" diyen teyzelerime, amcalarıma, abilerime, ablalarıma ve 7'den 77'ye beni bağrına basan herkese teşekkür ederim.

Ben sizlere güvendim, Sizler de bana güvendiniz. Bucak'ta bugüne kadar partimizin aldığı en yüksek oy rakamına ulaştık ve seçim sonunda herkesin içinde kalan bir ukde olarak yolumuza devam ettik.

Şimdi Hülya Gümüş olarak yine karşınızdayım. Ama bu kez sizin isteğinizle, sizlerin destekleriyle, sizlerin teveccühleriyle, karşınızdayım.

“Hemşehrilerim bana güvendiği için adayım”

Ayşe teyzem "Kızım sen çık yaparsın" dediği için, Mehmet Amcam Bizim Kız çok emek verdin, hak ediyorsun" dediği için, Genç kardeşlerimin "Hülya abla sen başkan ol” dediği için adayım. Bucaklı hemşehrilerim bana güvendiği için adayım.

Bucak'ta değişim şart! Bucak için yeni nesil siyaset, yeni nesil hizmet, yeni nesil belediyecilik anlayışını ortaya koymak, toplumcu belediyeciliği Bucak'la tanıştırmak üzere Bucak Belediye Başkanlığına adayım.”

“Bucak ne derse o!”

Bugün nasıl, “Bucak ne derse o!” deyip aday oluyorsam, yarın da Bucak ne derse, onları yapacak belediyecilik anlayışını, şeffaf bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Yolumuz açık olsun, Allah utandırmasın..."