Türkiye genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok il ve ilçede okullar tatil edildi. İşte tatil edilen yerler ve ayrıntılar:

Şile (İstanbul): Şile ilçesinde etkili olan olumsuz hava şartları sebebiyle 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacak.

Zonguldak: Kenti etkisi altına alan fırtına nedeniyle Zonguldak genelindeki tüm resmi/özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak.

Bolu: Bolu genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 20 Kasım Pazartesi günü eğitime bir gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak.

Sakarya (Hendek): Sakarya'nın Hendek ilçesinde taşımalı eğitime 20 Kasım Pazartesi günü bir gün ara verildi. Yüksek mahallelerdeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Hendek Kaymakamlığınca alınan karara göre taşımalı eğitime ara verildi.

Düzce (Akçakoca, Yığılca): Düzce'nin Akçakoca ve Yığılca ilçelerinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Bartın (Amasra): Amasra ilçesinde olumsuz hava koşulları sebebiyle 20 Kasım Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım tarihinde bir gün idari izinli sayılacak.

Öğrenci ve velilerin güvenliği düşünülerek alınan bu kararlar, hava koşullarının normale dönmesi için alınan tedbirler arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan genel bir açıklama olmadığı sürece, diğer illerde eğitim öğretime devam edilecektir.