Gündüzalp: "Üreticilerin Sesi Olmaya Devam Edeceğim"

Gündüzalp: "Üreticilerin Sesi Olmaya Devam Edeceğim"
01 Temmuz 2022 - 14:05
Reklam

Burdur Ticaret Borsası (BTB) yönetim kurulu başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, özel sektörün örgütlü gücü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) başkent Ankara’da düzenlediği ‘Türkiye Ekonomi Şurası’na katıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı Şurada, ekonomi ile ilgili meseleler geniş bir şekilde ele alındı. Burdur Ticaret Borsası Başkanı Gündüzalp de şurada yaptığı konuşmada, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinin sorunlarına değindi, üreticinin beklentilerini dile getirdi.

BTB Başkanı Gündüzalp, Burdur’da son zamanlarda en öne çıkan sivil toplum kuruluşu lideri… Tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik cesur çıkışlar ile adından sıkça söz ettiren, dile getirdiği tespitler, yapıcı eleştiriler ve çözüm önerileri, çözüm odaklı teklifleri ile gündem oluşturan, kamuoyunda geniş yankı oluşturan Ömer Faruk Gündüzalp, bu performansını, uyarılarını, TOBB Ekonomi Şurası’nda da sürdürdü.

Gündüzalp, iktidar temsilcilerinin, kabine üyelerinin, bakanların da bulunduğu platformda “girdi maliyetleri, çiğ süt fiyatları, kapalı devre sulama sistemi, tarım’da elektrik fiyatlarının düşürülmesi ve market yasasının bir an önce çıkarılması” gibi konu başlıklarında görüşlerini dile getirdi.

“Dün olduğu gibi bugün de, yarın da üreticilerimizin sesi olmaya, onların sorunlarını her platformda dile getirmeye devam edeceğim”

BTB başkanı Gündüzalp, dün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda da; “TOBB Ekonomi Şurası’nda söz alarak, ‘Tavan yapan üretici ana girdi maliyetleri, üretici ve üretimin daha fazla desteklenmesi, çiğ süt fiyatları, kuraklık yaşayan illerde kapalı devre sulama sistemlerine ağırlık verilmesi, tarımsal alanda kullanılan elektrik tarifelerinin düşürülmesi, market yasasının bir an evvel çıkarılması’ gibi konulara değindim. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da üreticilerimizin sesi olmaya, onların sorunlarını her platformda dile getirmeye devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

 


FACEBOOK YORUMLAR