header_menu_icon

YENİ BURDUR DEVLET HASTANESİ'NE 136 MİLYON EK ÖDENEK

Eski Devlet hastanesinden hiçbir şeyin taşınmayacağı yeni binada; Teknolojik cihaz ve teçhizatlar, doktor ve personelin bulunacağı ortamların yenilenmesi ve teknolojik cihazlarla donatılması, hasta bekleme, yatak ve refakatçi alanlarında rahatlık ve konforu ön plana çıkaracak yenilikler ile ilave yeni üniteler için büyük bir ödeneğin ayrıldığının müjdesini AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik verdi.

‘Burdurlu hemşerilerimizin ve hastanede görev yapacak doktor ile personelin konforu ve rahatı için her türlü detay düşünüldü’ diyen Özçelik, 136 milyonluk bütçenin Burdur’un Yeni Devlet Hastanesinde kullanılacağını söyledi.

“136 MİLYON TL ÖDENEK”

Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde ek ödenek ayrıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Yeni Devlet Hastanemizin Burdurlu hemşerilerimize en iyi ve en konforlu hizmeti verebilmesi için tüm çalışma ve kullanım alanları yeniliyoruz. Başta Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca, Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürlerimiz ve Daire Başkanlarımızla yaptığımız yoğun görüşmeler ve sıkı takip sonrasında Tıbbi Cihaz, Tefrişat için 117 milyon TL, perdeler ve tabelalar için 4,5 milyon TL, bilgi işlem alt yapısı için 12,5 Milyon TL, Doğalgaz için 2,5 Milyon TL olmak üzere toplamda 136 Milyon TL ödenek tahsis edilmesini sağladık” dedi.

“HASTA ODALARI YENİLENECEK”

Burdur Devlet Hastanesinin yeni hastane alanına taşınma sürecinde eşyaların yenileneceğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik, “Hastalarımızın yatacağı 206 servis odamız ve 93 yatak kapasiteli yoğun bakım alanlarımızda kullanılacak olan hasta yatağı, refakatçi koltuğu, dolap, sandalye, buzdolabı, televizyon gibi tüm eşyaları yeniliyoruz” İfadelerini kullandı.

“TIBBİ CİHAZLAR YENİLİYOR”

Yeni Burdur Devlet Hastanesinde tüm tıbbı cihazların yenilenme, revize ve eksik cihazların tamamlanması planlandığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Yeni Burdur Devlet Hastanemizin Kliniklerimizde kullanılacak tüm tıbbi cihazlarımızı yeniliyor, revize ediyor ve eksik cihazlarımızı son teknoloji ile tamamlıyoruz” dedi.

“14 TAM DONANIMLI AMELİYATHANE HİZMET VERECEK”

Yeni Burdur Devlet Hastanesi ameliyathane ekipmanlarının da yenilendiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik, “Yeni Burdur Devlet Hastanemizin hizmete girmesi ile birlikte 14 tam donanımlı ameliyathane hemşerilerimize hizmet verecek. Bu ameliyathanelerimizdeki tüm yatak ve cihazlarımızda Bakanlığımız tarafından ayrılan bu ödenekle yeniliyoruz” şeklinde konuştu.

“FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ FERAH VE GENİŞ ALANLARDA HİZMET VERECEK”

Burdur’da yeni hastanenin en iyi hizmeti verebilmesi için her şeyin planladığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “24 yataklı Diyaliz ünitemiz ve yaklaşık 820 metrekare alanda hizmet verecek olan Fizik Tedavi Ünitemizi son sistem cihazlar ile yeniliyor, ferah ve geniş alanlarda tedavi imkanı sağlıyoruz” dedi.

“125 POLİKLİNİK ODASI EKİPMANLARIDA YENİLENECEK”

Yeni Devlet Hastanesinde Poliklinik odalarının da yenilendiğini belirten Özçelik, “125 poliklinik odamızdaki tüm masa, dolap, bilgisayar, muayene masası ve koltuklarımızı yenileyerek modern ve ferah bir ortam oluşturuyoruz” diye konuştu.

“MODERN HASTA BEKLEME VE BİLGİLENDİRME ALANLARI DA OLUŞTURULUYOR”

Yeni Hastanede en hizmet için her detayın planlandığını belirten Milletvekili Özçelik “Poliklinik, acil ve yataklı servislerde modern hasta bekleme ve bilgilendirme alanları oluşturuyoruz.”dedi.

“HASTANE ÇALIŞANLARINA DAHA VERİMLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI OLUŞTURULUYOR”

Devlet Hastanesi çalışanlarının çalışma ve dinlenme alanlarının da düzenleme ve yeni ekipmanların geleceğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik, “Fedakârca hizmet vermek için gece gündüz çalışan Sağlık Personelimizin çalışma ve dinlenme alanlarında kullanacağı koltuk, masa, dolap, bilgisayar gibi tüm eşyaları yenileyerek daha verimli bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SON TEKNOLOJİ YENİ CİHAZLARLA KESİNTİSİZ VE KALİTELİ HİZMET”

Yeni hastanede son teknoloji yeni cihazlarla kesintisiz ve kaliteli hizmet için çalışmaların devam ettiğini belirten Milletvekili Özçelik, “Hastanemizin bilgi işlem ve yazılım alt yapısını son teknoloji yeni cihazlar ile yenileyerek kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

“YENİ HASTANEDE YENİ ÜNİTELER”

Burdur İl Genelinde önem arz eden ve dışarı sevklerin en aza indirilmesi anında müdahale için yeni ünitelerin kurulacağını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Ayrıca, Yeni Hastanemiz ile birlikte açılacak olan özellikli birimlerimiz (Anjiografi Laboratuvarı, Onkoloji Birimi, Yanık Ünitesi, Uyku Laboratuvarı, Obezite Merkezi, GETAT Ünitesi) için hazırlıklarımızı yapıyor, çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diye konuştu.