header_menu_icon

TOPRAKSU, HIZIRİLYAS VE ÖZEREN CAMİ KUR’AN KURSLARI AÇILDI

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, hayırseverler tarafından tefrişi yapılan Topraksu Cami Kur’an Kursu, Hızırilyas Cami Kur’an Kursu ve Özeren Cami Kur’an Kursunun açılışına katıldı.

Hayırseverlere katkıları dolayısıyla teşekkür eden Vali Arslantaş, tefrişi yapılan Kur'an Kurslarının İlimize ve burada eğitim görecek yavrularımıza hayırlı olmasını diledi.


Tefrişi Hayırsever Yalçın Dane’nin desteği ile Topraksu Cami’nin alt katına yapılan 4-6 Yaş Kur’an Kursunun açılışı ile başlayan programda okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası, açılış yapılan Kur’an Kursu gezildi.

Vali Arslantaş, İl Müftüsü Türkmen ve Kur’an Kursu Öğreticisinden verilen eğitimle ilgili bilgi aldı.

Vali Arslantaş daha sonra, Hızırilyas Cami Kur’an Kursu ve Özeren Cami Kur’an Kursu açılışını yaptı.

Vali Arslantaş Hızırilyas Cami Kur’an Kursu’nun teşrifini üstlenen hayırsever Bekir Arıkan ve Fatih Arıkan ile Özeren Cami Kur’an Kursu’nun teşrifini üstlenen Hüseyin Özeren ve Osman Özeren’e yaptıkları hayır için teşekkür etti.

Düzenlenen açılışlarda hayırseverlere günün anısına plaket takdimi yapıldı.

Açılışlara başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizi Kazım Türkmen, İl Müftüsü Enver Türkmen muhtarlar, hayırseverler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.