header_menu_icon

Tarihi Onaç Köprüsünde Restorasyon Çalışmaları Başlıyor

İhalesi 17 Kasımda yapılan Onaç köprüsü restorasyon ihalesi sonrası müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. Müteahhit firma tarafından şantiye kurularak çalışmalara başlanıyor.  
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçenin tarihi değerlerine sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi.

Girişimleri sonucu mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne ait köprünün aslına uygun olarak restore edileceğini anlatan Ünal, şöyle konuştu:

“Selçuklu dönemi yapılarından olan tarihi köprü, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2008 yılında tescil edildi. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan restorasyon projesi Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca onaylandı ve ihalesi yapıldı. Onaç Çayı üzerinde kurulan tarihi köprü uzun yıllar bölge insanımızın en önemli ulaşım yolu olarak kullanılmıştır. İlçemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan tarihi yapının korunması ve aslına uygun olarak restore edilmesi için yoğun bir çaba harcadık ve çabalarımızın sonucunda restorasyon çalışmalarına başlanıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’na, Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen’e, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”dedi.