header_menu_icon

BUTSO HEYETİNDEN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NA ZİYARET

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanından oluşan heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Ankara- TOBB İkiz Kulelerdeki Birlik Merkezinde ziyaret etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Burdur’un güncel sorunları ile Oda üyelerinin ve sanayicilerin genel ekonomik koşulları hakkında bilgiler verdi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Başkan Yusuf Keyik ve beraberindeki çalışma ekibi için geride bıraktıkları seçimli genel kurul sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyerek, yeni dönemdeki çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.
-         GÜNCEL SORUN VE TALEPLER İLETİLDİ
TOBB ziyareti hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Yusuf Keyik: “Oda başkanlığım süreçlerinde fırsat oluştukça, TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek, bire bir görüşerek üyelerimizin sorun ve taleplerini ilettik. Bugün de yeni yönetim kurulumuz ve meclis başkanımızla beraber hem nezaket ziyareti gerçekleştirdik ve hem de çalışmalarımızı özetledik.
TOBB ziyaretlerimizle, Yönetim ve Meclis Üyelerimiz, TOBB Başkanımız ile karşılıklı konuşma ve değerlendirme yapma imkânı buluyor. Güncel sorun ve taleplerimizi yüz yüze de görüşüyoruz. Ziyaretimizde ayrıca Burdur ve bölgemiz için yaptığımız ve devreye alacak olduğumuz çalışmalar için Başkanımızdan özel destek istedik. Kendisi de sağ olsun, taleplerimizi hiçbir zaman karşılıksız bırakmadı. Misafirperverlikleri ve duyarlılıkları için Sayın Başkanımıza ve ekibine tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
‘PANDEMİDE SANAYİCİLERİMİZİN FEDAKARLIĞI’
Pandemi döneminin az hasarla atlatılmasında sanayicilerin elini taşın altına koymalarının etkili olduğunu söyleyen Başkan Yusuf Keyik: “Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak ekim ayının ilk haftasında seçimlerimizi gerçekleştirdik. Bu yeni dönemde de ilimiz sanayicisinin ve ticaretle uğraşan üyelerimizin desteğini alarak, yeni dönemden yol kat etmeye başladık. Burdur’da yerel ve bölgesel ekonomimizin ilerlemesi, ulusal ekonomimizin gelişmesi adına İnşallah 4 yılda çok güzel çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Bu süreçte Ticaret ve Sanayi Odamızın da çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da koordinasyon ve iş birliğiyle çalışacağız.
Yakın geçmişte maalesef pandemi dönemi yaşadık. Bu süreçte sadece ilimiz değil ulusal ve uluslararası ekonomi de çok ciddi bir sınav verdi. Özellikle vurgulamak isterim ki bu sınavda işletme sahiplerimiz, odalarımız ve TOBB Başkanlığımız gerçekten üzerlerine düşeni layıkıyla yaptı. Kısıtlama sürecinden en az hasarla çıkmasında en önemli etken odalarımızın ve Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’nun harcadığı mesailer ve ayrıca ilimizdeki sanayicilerin elini taşın altına koymaları oldu.
Önümüzdeki aylarda TOBB’da genel kurulu olacak ve seçim yapılacak. İnşallah yine birlik beraberlik içerisinde mayıs ayında bunu hep birlikte yaşayacağız. 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. Yılında da sorumluluklarımızın farkındayız” şeklinde konuştu.
“HİSARCIKLIOĞLU’NUN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUNUZ”
Başkan Yusuf Keyik, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çalışmalarından memnun olduklarını da sözlerine ekleyerek; “Vatandaşlarımızdan ve üyelerimizden gelen, yerelde çözüme kavuşturamadığımız tüm sorun ve önerileri iletmeye ve neticede Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, bu süreçleri beraber yönetmeye devam edeceğiz. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çalışmalarından çok memnunuz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Burdur’un ekonomik anlamda kalkınması için Sayın Başkanımızın desteğinin süreceğine inanıyoruz. Sayın Hisarcıklıoğlu’nun nezdinde tüm Türkiye’de gerçekleştirilen oda ve borsa seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını en kalbi duygularımla diliyorum.  Sanayicilerimizin ve yatırımcılarımızın ezber bozan başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.
TOBB ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Yardım, Meclis Başkanı Ömer Çeliker, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yoran, İzzet Geçer ve Hurşit Çetin ile Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Oral da hazır bulundular.