header_menu_icon

Burdur'da sokak köpeklerine olan sevgisi komşusunu çileden çıkardıBurdur’da geçtiğimiz gün yaşanan olay hayvan severlerin büyük tepkisine neden oldu. Burdur’un gönüllü köpek eğitmeni Kadir Durmuş komşusu tarafından mahalledeki sahipsiz köpeklerin sebebi olarak kendisi olduğu gerekçesi ile evinin önünde çapa ile saldırıya uğradı. O anlar ise evinin önünde bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.

Burdur’un Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşanan olayda kapısının önünde mama ve su kapları bulundurmayı ihmal etmeyen ve mahallesinde de birçok sokak köpeğinin bakımını üstlenen Kadir Durmuş’un bu sevgisi komşusunun tepkisine neden oldu. Mahallede bulunan köpeklerin bulunma sebebi olarak kendisini göstererek Durmuş’a evinin önünde tepki gösterdi. Olay anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Yaşanan arbede üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi geldi. Saldırıya uğrayan Kadir Durmuş ve komşusu karakola götürülerek ifadeleri alandı. İfadelerinde her iki tarafta bir birinden şikayetçi olurken, ifadesinde Kadir Durmuş ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Burdur’da da sokak köpeklerine olan sevgisi ve verdiği eğitimlerle tanınan Kadir Durmuş, birçok okullar öğrencilere sokak köpeklerine nasıl davranılacağı ve barınaktan sahiplendirilen köpeklerin eve adaptasyonu ile ilgili ailelere verdiği eğitimle biliniyor. Durmuş, Burdur İl Özel İdaresinden yaptığı bu sosyal faaliyetler nedeni ile de ödül almıştı.