header_menu_icon

Burdur'da Karısını Testere İle Parçalayan Cani Koca Hakim Karşısında

Burdur’da şubat ayında boş arazideki kuyuda parçalara ayrılmış cesedi bulunan Afgan Masoudeh Hashemi (26) adlı kadının ‘kasten öldürme’ suçundan hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açılan katil zanlısı imam nikahlı eşi Afgan Sayed Aghel Razavi (42)’nin yargılanmasına başlandı.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Sayed Aghel Razavi ''Böyle olmasını istemezdim. Pişmanım” dedi.
Tercüman eşliğinde ifade veren Sayed Aghel Razavi “olaydan bir ay öncesinden eşimle kavgalı idik. Olay günü ben uyuyordum. 23.30’da uyandım baktım eşim yok. Telefonla aradım telefonu evde idi. Saat 01.30’da geldi. ‘neredeydin’ dedim. ‘seni ilgilendirmez. Burası Afganistan değil Türkiye, senden izin alacak değilim, hava almaya çıktım, ben seni sevmiyorum, senin yüzünde kırışıklıklar var, ben seni napacağım defol başımdan, seni sevmiyorum, sen banim hayat erkeğim değilsin’ diye cevap verdi. bunlar nasıl laf, 9 yıldır birlikte yaşıyoruz’ dedim. Bana küfretti” dedi.
Afganistan’daki ilk eşinin de iki çocuğunu alarak kendisini terkettiğini söyleyen Razavi “bana sen 41 yaşındasın ben 25 yaşındayım. ben seni terketmek istiyorum” deyince ayaklarına kapandım. “beş yaşında babam şehit oldu, benim senden başka kimsem yok” dedim. Yalvarmaya başladım. ‘Ben kararımı verdim defol git’ diye konuştu” ifadelerini kullandı.
Razavi “Eşim uyuduktan sonra yastığın altında çocuklarıma oynamaları için yaptığım çekici çıkarıp kafasına bir defa vurdum. Baktım burnundan ve kulağında kan geliyordu. Banyoya götürdüm. orada hırıldıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım. Aklım başında değildi. Öldüğünü anlayınca yarım saat kadar ne yapacağımı düşündüm. Depodaki testere aklıma geldi ve testere ile parçalamaya karar verdim ve cesedi parçaladım. 4 çuvala katıp el arabası ile Bağlar Mahallesi’ndeki araziye götürüp gömdüm. Böyle bir şey olsun istemiyordum. Eşimi çok seviyordum. Bunların yaşanmasını istemezdim. Bu yaşıma kadar kimseye zarar vermedim. Çok pişmanım” dedi.
Mahkeme heyeti savcının mütalaasına karşı beyanda bulunması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Kaynak: Mesut Madan Gündemburdur