header_menu_icon

Burdur'da "1984 Büyük Gözaltı" Oyunu Sahnelendi

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen tiyatroya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı, Meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
George Orwell'ın yazdığı, Celal Uster'in çevirdiği, yönetmenliğini Rutkay Aziz'in yaptığı ve başrollerini yine Rutkay Aziz ve Taner Barlas paylaştığı; Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levent Yılmaz, Aytaç Öztuna, Hüseyin Demir ve Hüseyin Uçurtma gibi tanınmış sanatçıların da yer aldığı kalabalık oyuncu kadrosu ile “1984 Büyük Gözaltı" adlı oyun, seyircisiyle buluştu. İki perde olarak sahnelenen oyuna Burdurlu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Tiyatro sonrasında konuşan Burdur Belediye Başkanı “Bu akşam çok güzel bir oyun izledik. Tabii ki öncesinde oyunun kitabını okuyanlar adeta bu akşam kitabı yaşadılar. Çok keyifliydi, bir solukta sizleri izledik. Uzun zamandır bu salonda iyi bir tiyatro izleme özlemi içerisinde olan seyirciyle buluşmuş oldunuz. Ben sizlere izleyiciler ve kendim adına teşekkür etmek istiyorum. En önemlisi şu, 1947 yılında yazılmış bir romanın hala dünya devletleri üzerinde düşüncenin özgür olmadığı devletler üzerinde hala geçerliliğinin olduğunu ve üzülerek ifade ediyorum ki düşüncenin hala suç olduğunun düşünüldüğü bir dünyada bunu bir insan olarak kabul etmemiz mümkün değil. Bu mücadele insanoğlu var olduğu müddetçe devam etmek zorunda. Düşünce özgür olmalı, düşünceyi özgür kılmalıyız, bunun için hep birlikte mücadele etmeliyiz.” dedi.