header_menu_icon

Bucak Belediyesi Hayati İnanç’ı Bucaklılarla Buluşuyor


Bucak Belediyesi, İnsan hayatına dokunan sözleriyle bilinen, "en değerli iş insana yatırım" inancında olan Hayati İnanç’ı, 23 Aralık 2022 Cuma saat 19.00’da Bucak Müftülük konferans salonunda Bucaklılarla buluşturuyor.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Bucak Belediyesi olarak şehrin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz Şehir Konferanslarını vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu seferde ünlü edebiyatçı-yazar Hayati İnanç’ı Bucak’ımıza getiriyoruz. Hocamız ‘Can Veren Pervaneler: Hayata Şiirden Bakmak’ konulu bir konferans verecek. 23 Aralık 2022 Cuma günü Müftülük konferans salonunda saat: 19.00’da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konferansta Hayati İnanç; geçmişte yazılan menkıbeler, gazeller ve şiirlerden parçalar okuyup kıssalar anlatacak. Hayati İnanç üstadımızın, engin kültür hazinesine sahip söyleşisine tüm Bucaklı hemşerilerimi davet ediyorum.”dedi

Başkan Ünal, “Şair ve yazar Hayati İnanç, Türk Edebiyatı açısından önemli bir şahsiyettir. Özellikle edebi eserlerde toplumun her kesimine hitap ettiği düşünceleri ile insanların gönlünde taht kurmuş olması ve eserleriyle gelecek nesillere yol gösterdiğinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.