header_menu_icon

Başkan Ercengiz'den Rehabilitasyon Merkezi Müjdesi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için düzenlenen yemekte müjdeyi verdi.

Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için yemek düzenlendi. Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz, CHP İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Belediye meclis üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

Gecede konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “ Geçtiğimiz günlerde İzmir’de olduğumuz için 3 Aralık Engelliler Farkındalık gününde beraber olamadık. O gün İzmir’den canlı bağlanarak Burdur Belediyesi olarak bir takım müjdeler vermek üzere bir şeyler söylemek istemiştim. Bugün o gün söylediklerimi tekrar söyleyeyim. Engelli ailelerin yani sizlerin neler yaşadığını 7,5-8 yıldır çok daha iyi anladım. Bir kaldırım geçmenin ne kadar zor olduğunu, bir apartman dairesine çıkmanın ne kadar zor olduğunu, engelli arkadaşımızın çarşıya pazara gitmesi için aşması gereken zorlukların ne olduğunu bu 7,5 yıl içerişinde çok daha iyi anladım. Ama bir şeyi daha çok daha iyi anladım Engelli ailesi olmak nedir onu çok daha iyi anladım. Çünkü sizler engelli yakınlarınız için tabiri caizse hayatlarınızı feda ediyorsunuz. Sizler birçok kısıtlama ile karşı karşıyasınız. Bizde bu zorluğu görüp bildiğimiz için 2022 yılı içerisinde tüm engelli dostlarımıza bir müjde vermek istiyoruz. Engelli dostlarımızın gün içerisinde vakit geçirebileceği Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve günü birlik Engelli Yaşam Merkezini bir gönüllü hayırseverimizin katkıları ile 2022 yılı içerisinde yaparak sizlerin hizmetine sunacağız. Sizler bize telefon ettiğinizde bizler engelsiz taksimiz ile engelli dostumuzu sizlerin evinde alıp sizleri en azından gün içerişinde yapacağınız bir sosyal aktiviteyi ya da ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere evinizden ayrılmak zorunda olduğumuz belirli bir saat rahatlatabilmek için o merkezimize inşallah bir aksilik olmaz ise hayata geçireceğiz. Çünkü engelli ailelerimizin yavrusunu kimseye emanet edemediği bir Dünya düzeninde herhâlde Yerel Yönetimine Burdur Belediyesine emanet edeceğini düşünüyoruz. Bu Projeyi en kısa süre de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Sizleri seviyoruz. Bu özel günde yine bizleri yalnız bırakmadığınız için salgına rağmen salonumuzu doldurduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi