Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan yüzde 90 görme engeli bulunan kiracı kadın, ev sahibinin kirayı yükselterek evden çıkmaya zorladığını söyledi. 1 çocuğu ile yaşayan kadın, belediyenin her gün verdiği yemek ve aldığı engelli maaşıyla geçinmeye çalıştığını, evden çıkması durumunda başka bir yere yerleşmekte zorlanacağını dile getirdi.

Eşinden ayrı yaşayan yüzde 90 görme engelli 1 çocuk annesi Sermin Bosnak (47), 6 yıldır kiracısı olduğu evden çıkması için ev sahibinin baskı yaptığını öne sürdü. Son olarak bin 500 TL olan kirasının 2 bin liraya çıkarıldığını söyleyen Bosnak, bu rakamın ev sahibini tatmin etmediğini ve kendisinden 5 bin lira istediğini savundu.

Bosnak, “Ev sahibi sık sık gelip beni rahatsız ediyor. 'Evimden çık' diyor. Ben engelli maaşıyla geçiniyorum. 3 bin TL maaş alıyorum. Kiram bin 500 TL idi, 2 bin TL yaptım. Yine de ev sahibi 'çık' diyor, benden 5 bin TL istiyor. Bir tane çocuğum var, 13 yaşında ve 8. sınıfa gidiyor. Çocuğumla beraber yaşıyoruz. Ben buradan hayırsever vatandaşlara sesleniyorum. Yardım eden olursa iyi olur. Belediye yemeğimi getiriyor her gün. Doğru düzgün pazara da çıkamıyoruz. Kıt kanaat geçinmeye çalışıyoruz. Yüzde 90 görme engelliyim. Ev işlerimi yapabiliyorum. Dışarıdaki ihtiyaçlarımı çocukla karşılıyorum” diye konuştu.
Kirasını hiç aksatmadan ödediğini aktaran Bosnak, ev sahibiyle bu konuda tartışmak ya da kavga etmek istemediğini söyledi.

Tüm Burdurlular Burada ->  INSTAGRAM SAYFASI  FACEBOOK GRUBU

ANTALYA HABERLERİ - GAZETEBU ANASAYFA