ABD’de görülen ve dünyayı sarsan Jeffrey Epstein davasında adı geçen 2 Türkiye vatandaşından biri olan Refia Banu Küçükköylü konuştu.

ABD’ye, sık sık gidip geldiğini anlatan Küçükköylü, “Davada adı geçen kişi ben değilim. Epstein’i de hiç tanımıyorum” dedi.

İstanbul’da yatırım danışmanlığı yapan Küçükköylü, birkaç yıl önce tefecilere yönelik açtığı davalarla gündeme gelmişti.

Epstein eli ile onlarca çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasını mercek altına alan dava, Türkiye’den Banu Küçükköylü ve Turabi Fırat’ın da ismi geçiyor.

Screenshot 6-1

'EPSTEİN'İ HİÇ TANIMIYORUM'
Dosyada adı geçen Banu Küçükköylü’ye Halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe ulaştı. Annesi ABD vatandaşı olan Küçükköylü “1989’dan bu yana ABD’ye gidip geliyorum. Sık sık ABD’de kaldım. Ancak, Epstein’i hiç tanımıyorum. Uçuş kaydında yer alan ‘Banu Küçüköylü’ ismini gördüm. Tamamen bir isim benzerliğini düşünüyorum” diye konuştu.

- Banu Küçükköylü ve ailesi Büyükada'daki bu köşkü de tefecilere kaptırdı.

GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILDIM
Halen İstanbul’da yatırım danışmanlığı yaptığını anlatan Küçükköylü, ABD vatandaşlığını ise almadığını kaydetti.

Küçükköylü, Türkiye’yi ABD’de temsil etmek için 1991’deki bir güzellik yarışmasına da katıldığı söyledi. Dava dosyasında yer alan bir uçuş kaydında ‘Banu Küçükköylü’ ismi yer alıyor.

MÜLKLERİNİ TEFECİLERE KAPTIRDILAR
Banu Küçükköylü’nün yanı sıra annesi ve kız kardeşi, birkaç yıl önce tefecilere yönelik açtıkları davalarla gündeme gelmişti.

Tefecilere kaptırdıkları bir dizi gayrimenkul nedeni ile dava açan Küçükköylü ailesinin davalarının ise sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ