Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarından dolayı mal varlıklarına el konulan Dilan ve Engin Polat çiftinin iş yerlerine peş peşe silahlı saldırı düzenlendi.

Dilan Polat'ın merkezinin ardından Engin Polat'a ait Ataşehir'deki merkezi çarşamba günü kimliği belirsiz bir kişi tarafından kurşunlandı. Olayla ilgili inceleme başlatılırken Engin Polat'ın merkezine gece yarısı bir kez daha silahlı saldırıya uğradı.

Gece saat 03.00'da kimliği belirsiz kişiler tarafından ikinci kez merkezi kurşunlanan Engin Polat, yaşananlara isyan etti. Instagram hesabından mekanına isabet eden kurşunları gösteren Polat, "Gece saat 3'te uykumdan bu video ile uyandırıldım. Bu hafta yaşadığımız 3. silahlı saldırı. Yetkililerden acil olarak bu konuya açıklık getirmesini rica ediyorum. Bu kurşunlar sadece bize değil. Büyümekte olan her işletmelere" diyerek Türk Polis Teşkilatı'nı etiketledi.  

engin polat

Engin Polat: "Sıkanlar değil, arkasındakiler bulunsun"

Dilan ve Engin Polat çiftinin iş yerlerine yönelik peş peşe silahlı saldırıların ardından Engin Polat, saldırıların arkasındaki isimleri hedef aldı.

Engin Polat, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Sıkanlar değil, arkasındakileri bulmak lazım. Bana yapılsa anlarım ama bu nasıl bir namussuzluktur ki 450 kişinin çalıştığı kurumuma bir haftada yapılan 3. saldırı" dedi.

Engin Polat'a ait kuaföre saldırıdan bir gün önce, Dilan Polat'a ait güzellik merkezine de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Olayda maddi hasar meydana geldi. Merkezdeki bazı camlar kırıldı ve kırılan camlar siyah bir kaplamayla kapatıldı.

engin polat 1

Mal varlıklarına el konuldu

Dilan ve Engin Polat çiftinin, haklarında vergi kaçırma iddiaları bulunması nedeniyle mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca çiftin birinci ve ikinci derece akrabalarının da mal varlıklarına el konuldu. Çift hakkında yurt dışı çıkış yasağı da konuldu.

dilan polat

MASAK raporu: Şüpheli ilişkiler ve naylon fatura

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan raporda, Dilan ve Engin Polat çiftinin şirketlerinin arasında şaibeli ilişkiler bulunduğu ve naylon fatura keserek vergi matrahının azaltılmaya çalışıldığı belirtildi.

Editör: Evrim Tuna Şahin