Reklam

En Güzel Koç ve En Güzel Teke Seçildi

En Güzel Koç ve En Güzel Teke Seçildi
13 Mayıs 2022 - 19:36
Reklam
Reklam
Reklam

Burdur Teke Yöresi 7. Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapsamında Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından honamlı teke ve merinos koç yarışması düzenlendi.

Burdur Belediyesi Uzay Çatı altına kurulan fuar alanında gerçekleşen yarışmalar sonunda dereceye giren küçükbaşlara, sponsor firmalar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

“Bu yarışmalar yetiştiricilerin mesleğe olan ilgisini, heyecanını artırır”

Yarışmanın Jüri Başkanı Prof. Dr. Özkan Elmaz, “Bu yarışmalar dünyanın her yerinde ben Almanya’da bulundum Amerika’da, Hollanda’da hayvancılığın geliştiği her yerde bu tür yarışmalar yapılır. Bu yarışmalar yetiştiricilerin mesleğe olan ilgisini, heyecanını artırır. Belki biz yine fuar kapsamı dışında da bu gibi yarışmaları farklı ırklarda yaparak Burdur’daki bu bilinci biraz daha artırma yönünde çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu yarışmaların mutlaka faydası görülür. Gerçek anlamda damızlık yetiştirmenin çobanlarımıza belki bu anlamda biz bilgiyi de yüklemiş olacağız. Dolayısıyla bu gibi yarışmaların mutlaka bir faydası olmakta.” dedi.

Honamlı teke yarışmasında yetiştiriciler Kızılkaya beldesinden Süllü Savaş birinci, Armut köyünden Musa Yılmaz ikinci, Bereket köyünden İsmail Özben üçüncü oldu. Merinos koç yarışmasında ise yetiştiriciler, Kağılcık köyünden Gökhan Güneş birinci, Elmacık köyünden Muhammed Obut ikinci, Kağılcık köyünden Mustafa Güneş üçüncü oldu.

Dereceye giren yetiştiricilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

FACEBOOK YORUMLAR