header_menu_icon

Susuz Köy Okulu'nda Açılan Sergiye Büyük Beğeni

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan resim kursunda öğrencilerin yaptıkları resimler Susuz Ortaokulu bahçesinde sergilendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Olcay DEĞERLİ, Köy Muhtarı Mehmet DİLEK, Kooperatif Başkanı Hasan KARATAY, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra velilerin katıldığı etkinlikte, resimleri yapan öğrenciler sanattaki hünerlerini sergilerken sergiyi gezenler yapılan çalışmaları çok beğendiklerini ve hepsinin birbirinden değerli eserler olduğunu dile getirdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR "Sanat eğitimi kuşkusuzdur ki keşfetmeyi geliştirir. Bu nedenle sanat eğitimi önemlidir. Sanat eğitiminin amacı, öğrencilerin algısal yeteneklerini geliştirmek, zihinsel birikimlerini görsel biçimler ile ifade edebilmelerine yardımcı olmak ve kendini özgürce ortaya koyabilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda amaç sadece sanat yapan kişiler yetiştirmek değil, sanatı seven ve kültürü algılayan fertler de yetiştirmektir. Bu nedenle eğitim sistemimiz içerisinde sanat eğitimine de önem vermeliyiz." dedi.