header_menu_icon

Bucak'ta İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu Belli Oldu

Bucak Kaymakamlığı himayesinde yürütülen "Gelecek Gençlikte Projesi" kapsamında yapılan İlkokullar Arası Futbol Turnuvasında 13 takım, 156 öğrencinin katılımı ile toplam 23 maç oynandı. Büyük heyecana sahne olan maçlarda öğrenciler kıyasıya mücadele ederek okullarını en iyi şekilde temsil ettiler. Final gününde oynanan 3.lük ve 4.lük müsabakasında Toki İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu karşılaştı. Karşılaşmayı kazanan Cumhuriyet İlkokulu 3. olmayı başarırken Toki İlkokulu 4. oldu.

Final müsabakasında ise Adnan Menderes İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu karşılaştı. Karşılaşmayı kazanan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1.lik kupasını alırken Adnan Menderes İlkokulu 2. oldu. Karşılaşmaların ardından birbirine rakip olan öğrencilerin birbirlerini tebrik ettikleri görüntüler seyirciler tarafından alkışlandı.

Turnuva sonunda Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU, Kaymakam Refiği Davut BOZTAŞ, Bucak Belediye Başkan Vekili İsmail BAŞARIR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Zeki ÇELİK ve Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim ÖZDAMAR dereceye giren okullarımıza kupa ve madalyalarını takdim ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR "Bucak Kaymakamlığı himayesinde ve kaymakamlığımız bünyesindeki kurumlarımızdan destek alarak yürüttüğümüz Gelecek Gençlikte Projesi kapsamında düzenlenen turnuva başarılı bir şekilde sona erdi. Turnuvada birbirinden güzel anlar yaşandı. Bir taraf sevindi, bir taraf üzüldü. Bizim gönlümüzde bütün okullarımız başarılı olmuştur. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Katılım sağlayan tüm okullarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." Dedi.

Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU "Öğrencilerimizin akademik eğitiminin yanında sporla da uğraşmaları çok sevindirici. Özellikle küçük yaşlarda sporla uğraşanların ileride başarılı olma ihtimali bir hayli yüksek oluyor. Yeri gelecek ilerde ülkemizi temsil edecekler. Bunun için çocuklarımızı erken yaşta spora yönlendirelim. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katım sağlayan okullarımızı tebrik ediyorum. " dedi.