header_menu_icon

BUCAK'TA 12 BİN 495 ÖĞRENCİ DERSBAŞI YAPTI

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayan program Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU, Belediye Başkan Vekili Yakup GÜLCÜ, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Alperen ÇATLI, Siyasi parti temsilcileri, Okul müdürleri, öğretmenler ve velilerin katılımı ile Çamlıca İlkokulu'nda devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Okul Müdürü Melike ÜSTÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR ve Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptılar.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada "İlçemizde yaklaşık 12 bin 400 evladımız ilk ders zilinin çalması ile birlikte okuluyla, arkadaşlarıyla öğretmenleri ile buluşuyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının tüm paydaşları yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. Ülke olarak en temel amacımız milli ve manevi değerler doğrultusunda çocuklarımız nitelikli eğitim almalıdır. Eğitim ve öğretimde başarı çıtasını her kademedeki kamu görevlileri, sivil toplum örgütleri, hayırseverler, vatandaşlar ve veliler ile sağlanabilecektir " dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, İlköğretim her şeyin temelidir. O çağlarda kazandıklarını ileriki yaşlarda aktarmaya başlarlar. Onlar bizim geleceğimiz. Ağaç yaşken eğilir. Bunun için evlatlarımıza şimdiden sevgiyi, saygıyı, güzelliği, vatan ve aile sevgisini öğretmemiz gerekir. İlçemizde özel okullar dahil 23 ilkokul, 23 ortaokul ve 14 lise; temel eğitimde 8 bin 876 orta öğretimde 3 bin 669 olmak üzere toplam 12 bin 495 öğrenci ve 895 öğretmen ile yeni eğitim ve öğretim yılını açıyoruz. Tüm İdareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun." dedi.

Çamlıca İlkokulu'ndaki programda öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriler sergilendi, şiirler okundu. 4. sınıf öğrencileri 1. Sınıfa gelen yeni kardeşlerine bayrak verdiler. Programın ardından protokol üyeleri okulu gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.