Dilek Taşı 2.bölüm fragmanı yayınlandı. 2. Bölümüyle bu akşam ekranlarda seyirci karşısına çıkacak olan dizinin fragmanında neler oluyor?

12 Eylül 1980 darbesiyle Türkiye'de sıkıyönetim ilan edilmiş, Mustafa idam cezasına çarptırılarak Diyarbakır'a nakledilmeye başlanmıştır. Cemre babasının ölüm haberini duyunca gözyaşlarına boğulurken, Sinan da Cemre'nin acısına ortak olur. Bu sırada cezaevinde isyan çıkar ve yönetim isyanı sert bir şekilde bastırır. İsyanda bulunan mahkumların Diyarbakır'a nakledilmesine karar verilir.

Ancak nakil sırasında çıkan arbede sonucunda ring aracı büyük bir kaza yapar ve Mustafa ile birlikte birçok tutuklu firar eder. Mustafa'nın firar haberi Rona köşküne bomba gibi düşer. Köşkte Figen'in yaptığı cezaevi ziyareti de ortalığı iyice karıştırır.

Dilek Taşı 1. Bölüm Özeti...

Mustafa, karısı Canan ve kızı Cemre’yle İstanbul’un gecekondu mahallesinde hayatını sürdürmeye çalışan otuzlu yaşlarının başında bir adamdır. Karısı Canan amansız bir hastalığın pençesindedir. İyileşmesi için acilen ameliyat olması gerekmektedir. Mustafa ise parayı nasıl bulacağını bilemiyordur. Çalıştığı fabrika lokavttan dolayı uzun süredir kapalıdır.

Fakat Mustafa ameliyat için gereken parayı bir şekilde bulmak zorundadır. O güne kadar kimsenin önünde boyun eğmemiş, onuru, haysiyeti için yaşamıştır Mustafa. Fakat şimdi yardım istemekten başka çaresi yoktur. Fabrikanın sahibi Yakup Bey’i bulup aylardır ödenmeyen maaşlarını istemek için yola çıkar. Parayı alıp karısını ameliyat ettirecektir. Ancak o gün yaşananlar Mustafa’nın ve kızı Cemre’nin bütün hayatını kökünden değiştirecektir.

Dilek Taşı oyuncu kadrosu

Altan Dönmez'in yönettiği ve Can Sinan'ın senaryosunu yazdığı Dilek Taşı'nın oyuncu kadrosunda Elif Doğan, Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz, Lena Naz Kalaycı ve Ömer Toprak Yılmaz gibi başarılı isimler yer alıyor.

Dilek Taşı hangi kanalda?

Dilek Taşı perşembe günü saat 20.00’de Kanal D’de yayınlanıyor.