Dulkadiroğlu İlçesi Karacasu Konteyner Kentte, Kur’an kursu eğitimi alan 5-6 yaşındaki çocuklar için yılsonu etkinliği düzenlendi. Yıl boyunca Kur’an ve dini eğitimlerini alan çocuklar gösteri yapıp ilahiler söyledi. Etkinlikte çocukların kendi yaptıkları Filistin bayrağı ise dikkat çekti. Ellerinde Ayyıldız ve taçlarının üzerindeki Filistin bayraklarla sahneye çıkan çocuklar Filistin için ilahi söyledi.

A W217409 01

Kur’an kursu eğitmeni Rümeysa Kuşoğlu, “Kursumuzda 6 Şubat’tan günümüze kadar eğitim verdik. Çocuklara Kur’an-ı Kerim öğretip dini bilgiler sunduk. Bugün de düzenlenen etkinlikte Filistinlilere armağan ettik. Yaşadıklarımızı bir nebze de olsa onlara benzetiyoruz. İnşallah en kısa zamanda rahata ulaşırlar. Dualarımız her zaman onlarla beraber. Onları unutmayacağız unutturmayacağız” diye konuştu.

A W217409 04

Depremzede vatandaş Elif Nur Badem ise, “Hocalarımızın katkısı ile etkinlik oldu. Filistin’e destek için Filistin bayrağı yaptık. Şarkılarımızı söyledik ilahilerimizi söyledik. Çok teşekkürler” dedi.

Depremzede minik Elif Güler de, “Filistin’deki Gazze’deki çocuklar ölmesin, onlar da bizim gibi oynasın. Onlar için biz de Filistin bayrağı, tacı taktık” ifadelerini kullandı.

A W217409 06

Kaynak: İHA