İçişleri Bakanı Yerlikaya, 15 ilde düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubunun yakalandığını, Ağrı'da ise sınır ötesine kaçmaya çalışan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

"Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik 'Kahramanlar Operasyonları' çerçevesinde İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı. Aynı operasyonlar dahilinde Ağrı’da sınır ötesine kaçmaya çalışan ve arama kayıtları bulunan 2 terörist de etkisiz edildi" ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, teröristleri ve onların iş birlikçilerini adalete teslim etmeye kararlı olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Başkanlıklarımızı, İl Emniyet Müdürlüklerimizi ve İl Jandarma Komutanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Ayağınıza taş değmesin. Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle son terörist etkisiz edilinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir."

Metne yorum katmadan özgünleştirerek ve intihalsiz olarak yazdığım metin şu şekildedir:

15 ilde düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı, Ağrı'da 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Kaynak: İHA