Yeşilova Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi'nden ilçe başkanlığını yürüten Şükrü Alpuğuz başvuruda bulundu. Aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Şükrü Alpuğuz sosyal medya hesaplarından duyurdu. Şükrü Alpuğuz paylaşımında Yeşilovalı hemşehrilerine seslendi, Alpuğuz'un açıklaması ise şu şekilde:

Sevgili Yeşilovalı Hemşehrilerim, Değerli Yol Arkadaşlarım,

12.10.2002 yılından itibaren üyesi olduğum ve her kademesinde görev almaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinde, 2 yıldır İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Doğup, büyüdüğüm, 37 köyünde, 6 mahallesinde ayak izimin bulunduğu sevdam olan Yeşilovama 24 yıl esnaf, 2 yıl İlçe Başkanı olarak hizmet etme onuru yaşamanın ardından doğduğum bu topraklara daha fazla hizmet edebilmek adına yeni bir başlangıcın ilk adımını atmanın heyecanı içerisindeyim.

Bu ilk adımımı; İlçemizde sorun yaşayan her kesimden hemşehrimin sorununu çözmede daha aktif rol üstlenmek,
Özellikle kadınlarımıza ve gençlerimize çeşitli çalışma alanları yaratarak istihdam olanaklarını arttırmak ve İlçemize hak ettiği vizyonu katarak daha yaşanabilir bir Yeşilova’yı birlikte yaratmak adına atıyorum.

Yıllardan beridir milli ekonomiden hak ettiği değeri alamayarak, sorunları görmezden gelinen Yeşilovamızın sorunlarına çözüm olabilmek,
Çağımızın gereksinimlerini karşılayabilecek yerinde ve uygulanabilir projelerle Turizmde, Sanayide, Eğitimde, Tarımda, Ticarette ve birçok sosyal konuda Yeşilovamızı yükselen bir marka haline getirebilmek,
Şeffaf, Adil, Hesap Verebilir bir Sosyal Belediyecilik anlayışını benimseyerek her bir hemşehrimin hizmetkârı olabilmek adına Yeşilova Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğumu siz Değerli Hemşehrilerime, Yol Arkadaşlarıma ve Değerli Kamuoyuyla paylaşmayı kendime görev addediyorum.

Değerli Hemşehrilerim, Kıymetli Yol Arkadaşlarım,

Dün olduğu gibi bugün de yüzümüzü sokağa dönerek vatandaşlarımıza daha fazla hizmet edebilmek, İlçemizi daha ileriye taşıyabilmek, doğduğumuz bu topraklara olan borcumuzu yerine getirebilmek, Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına yakışacak düşlerimizdeki Yeşilova’yı birlikte yaratabilmek ve geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir miras bırakabilmek adına atmış olduğumuz bu adımda siz Değerli Hemşehrilerimi ve Yol Arkadaşlarımı bu adıma ortak olmaya davet ediyor, Hepinize Saygılarımı Sunuyorum…

Şükrü Alpuğuız

Editör: Evrim Tuna Şahin