Azeybaycan’ın Bilesuvar Rayon İcra Hakimiyyeti Mesul Emekdaşı Ramil Hasanzade, Azerbaycan’ın milli kahraman Mübariz İbrahimov adına yaptırılan Mübariz İbrahimov Tahsil Kompleksi Müdürü Aqşin Bağırov, öğretmen ve öğrencilerden oluşan Azerbaycan heyeti, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arsan’ı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede öğrencilerin sorduğu sorular yanıtlayan Belediye Başkanı Cengiz Arslan tarafından Azerbaycan heyetinde bulunan misafirlere hediyeler takdim edildi. Belediye konferans salonunda gerçekleşen toplantı ve sohbet sonrasında Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Azerbaycan heyeti tarafından Şehit Er Ali Akyol Parkı’na hatıra fidanları dikildi.

Hayri Dev Kültür Merkezi’nde düzenlenen satranç turnuvası, Azerbaycan’dan gelen öğrenciler, Denizli’den gelen sporcular ve Çameli’nden gelen katılımcılarla birlikte dostluk, kardeşlik ve beraberlik içinde gerçekleştirildi. Satranç turnuvasının ardından Çameli Kent Müzesi gezilerek, Çini Atölyesinde Çini eğitimi ve Çini yapımı etkinliği gerçekleştirildi.

Türkiye - Azeybancan kardeşliği Çameli’nde yaşatıldı

Kaynak: İHA