Reklam

BURDURLU ÖĞRENCİ BİLİM OLİMPİYATLARINDA ALTIN MADALYA KAZANDI

Burdur Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Yusuf Emir Coşar, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarının 2’inci aşamasında altın madalya kazandı.

BURDURLU ÖĞRENCİ BİLİM OLİMPİYATLARINDA ALTIN MADALYA KAZANDI
12 Ocak 2023 - 20:45
Reklam
Reklam
TÜBİTAK tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak, öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırlamak ve Uluslararası/Bölgesel Bilim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmelerini sağlamak amacıyla 16-22 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlenen 30’uncu Bilim Olimpiyatları İkinci Aşama Sınav sonuçları açıklandı.

8 dalda 467 öğrencinin katıldığı 2’inci Aşama Sınavı sonucunda yapılan değerlendirmelere göre 197 öğrenci madalya kazandı. Aralarında Burdur Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Yusuf Emir Coşar’ın da bulunduğu 206 öğrenci ise Kış Okulu ve Milli Takım Seçme Sınavına davet edildi.

Alpaslan Ali Can Bilim sanat Merkezi Müdürü Tuncay Sakar, “TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Dalında 1’inci aşamayı Türkiye derecesi ile geçen 2’inci aşamadan da Altın Madalya kazanarak; para ödülünün yanında hem kış kampı hem de Milli Takım seçmelerine girmeye hak kazanan öğrencimiz Yusuf Emir Coşar’ı, ailesini ve danışman öğretmeni Gökhan Karaaslan’ı tebrik ediyorum. Öğrencimizle bu üstün başarısından dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR