Toplantının başında yaptığı konuşmada Ülkemizde bu konudaki çalışmaların kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu inancıyla, sıfır tolerans ilkesiyle yürütüldüğünü belirten Vali Öksüz, mücadele noktasında tüm kurum kuruluşlar dâhil toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini vurguladı.

Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereğince, yılda iki kez yapılması planlanan bu toplantı ile bu kapsamda sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamadaki sorunların giderilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Burdur'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Yeni Soluk (1)

Bu kapsamda 2023 yılının ikinci toplantısı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda Vali Öksüz’ün konuşmasının ardından ilimizde kurumlar tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili sunumlar yapılarak, koordinasyon ve iş birliği gerektiren konular görüşülerek, ele alındı.

Toplantıya başta Vali Öksüz olmak üzere, Cumhuriyet Başsavcısı Osman KARA, İl Emniyet Müdürü Ümit BİTİRİK, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa GÜDER, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya ERASLAN, Hakim Mehmet Onur AŞKIN, MAKÜ Aile ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Firdevs SAVİ ÇAKAR, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mukaddes KILINÇ ve komisyonda yer alan ilgili kurum müdürleri katıldı.