Burdur Valisi Türker Öksüz, Çeltikçi programı kapsamında, sebze üretimi denince ilk akla gelen, bu alanda bölge pazarlarında marka konumunda olan Bağsaray Köyü'nde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak ısıtma sistemiyle iyi tarım uygulamalarına örnek gösterilebilecek bir işletme olan Ali Arısoy'a ait serada incelemede bulunan Vali Öksüz, yetiştirilen ürünler, verim durumu ve pazarla ilgili bilgiler aldı.

Vali Öksüz Bağsaray programının devamında Aziz Şehidimiz P. Uzm. Çvş, Hüseyin Mertoğlu'nun ailesini evlerinde ziyaret etti. Bir süre sohbet ettiği Şehidimizin kıymetli anne ve babası Ayşe - Ali Mertoğlu'na minnet ve şükran duygularını ifade eden Vali Öksüz, herhangi bir sıkıntıları olduğunda kapılarının her daim kendilerine açık olduğunu söyledi.

Bağsaray programının son bölümünde Köy Meydanı'nda kıraathaneye uğrayarak vatandaşlarla bir süre hasbihal eden, talep ve isteklerini dinleyen Vali Öksüz, dile getirilen taleplerin incelenmesi ve gereği için ilgili kurum müdürlerini arayarak yerinde talimat verdi.

Vali Öksüz'e Bağsaray ziyareti süresince Çeltikçi Kaymakam V. Eda Nur Yurt, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan V. J.Alb Engin Hatipoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy ve Bağsaray Muhtarı Mehmet Yıla eşlik etti.