İlin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlerde toplumun katılımını sağlamak, güvenliğe ilişkin karşılaşılan sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve geliştirmek amacıyla oluşturulan “Toplum Destekli Polislik Kent Güvenlik Danışma Kurulu'nun” 2023 yılı ikinci olağan toplantısı İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan toplantı, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mustafa Oğuz Kaya tarafından yapılan kapsamlı sunumun ardından genel değerlendirme, görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.

Toplantının son bölümünde İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve Vali Türker Öksüz konuşma yaptılar. Vali Öksüz burada yaptığı konuşmada; İlimizde etkin bir güvenlik hizmeti sunulması için Emniyet ve Jandarma birimlerimizin yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirterek, toplum olarak yürütülen güvenlik hizmetlerine destek vermenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Önemli turizm noktalarının kavşak noktası konumunda olan İlimizde Antalya ve Fethiye yol güzergahında yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çeken Vali Öksüz, trafik kurallarına uyma konusunda bilinçli olunması gerektiğini ifade etti.

Okul çevrelerinin güvenliği, uyuşturucu ve kadına karşı şiddetle mücadelede sıfır tolerans anlayışıyla yürütülen çalışmalar, KADES - UYUMA Uygulamaları, metruk binalar, dolandırıcılık ve siber suçlarla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara değinen Vali Öksüz, yürütülen tüm çalışmalarda yalnız güvenlik güçlerimiz değil toplumu oluşturan her bir bireye, ilgili kurumlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Bu kapsamda tüm paydaşlar olarak eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edilmesi talimatını veren Vali Öksüz, huzur kenti olarak anılan ilimizin güvenliğini daha iyi noktalara taşımak istediklerini vurgulayarak, katılımları ve katkıları dolayısıyla hazuruna teşekkür etti.

Toplantıya başta Vali Öksüz olmak üzere, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, ilgili kurum müdürleri, sivil toplumu kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Editör: Evrim Tuna Şahin