Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Burdurlu Süt Üreticilerinin selamını Milletvekillerine iletti. 


Burdur’da süt üreticiliği ile geçinen köylerin isimlerini tek tek sayan Milletvekili Akbulut, 

Sizlere Bucak'ın Seydiköy'ünden, Ürkütlü'sünden; Çeltikçi'nin Kuzköy'ünden, Bağsaray'ından; Ağlasun'un Yazır'ından, Mamak'ından; merkezin Gravgaz'ından, Yarıköy'ünden; Kemer'in Aren'inden Pınarbaşı'ndan; Yeşilova'nın Harmanlı'sından, Yarışlı'sından; Karamanlı'nın Mürseller'inden, Bademlisi'nden; Tefenni'nin Yeşilköy'ünden, Yaylaköy'ünden; Çavdır'ın Kozağacı'ndan, Dengere'sinden; Gölhisar'ın Kargalı'sından, Çamköy'ünden; Dirmil'in Çörten'inden, Ballık'ından süt üreticilerinin selamını getirdim.

Diyorlar ki:

1 kilo sütle 1,5 kilo yem alabilmeliyiz. Bu parite sabit tutulmalı, yem fiyatlarındaki olası artışlar desteklemeyle bizlere geri ödenmelidir. Aksi takdirde sadece süt fiyatını arttırmak, yem fiyatları arttığı sürece ne bizleri ne tüketiciyi mutlu etmekte, tüketici de peyniri, tereyağını, yoğurdu çok yüksek fiyatlarla almak durumunda kalmaktadır." Üreticilerimize sahip çıkalım

şeklinde konuştu.

Kaynak: İREM TEKİN