İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı Başkanlığı'na Ayşen Til, Kamu Hastaneleri Başkanlığı'na Mevlüt Yaman, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı'na ise Alper Teker atandı.

Antalya Şehir Hastanesi Başhekimliğine atanan Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun'dan boşalan Burdur Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine, 2021 yılından bu yana Başhekim yardımcısı olarak görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Murat Yüksel atandı.

Burdur Devlet Hastanesi Başhekim

Yeni Başhekim Murat Yüksel kimdir?

1985 yılında Burdur'da doğan Opr. Dr. Murat Yüksel, ilk ve orta öğrenimini yine Burdur'da tamamladı. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesinden tabip, 2015 yılında da S.D.Ü.T.F. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak mezun oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Opr. Dr. Murat Yüksel, 2015 yılında Isparta Doğum Evi ve Isparta Şehir Hastanesinde görev yaptı. 2017 yılından bu yana Burdur Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan Başhekim Opr. Dr. Murat Yüksel, 2021 yılı Temmuz ayı itibariyle Burdur Devlet Hastanesi'nde, Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı.

Kaynak: Evrim Tuna Şahin