Reklam

Burdur'da Şehir İçi Ulaşıma %50 Zam!

Burdur'da Şehir İçi Ulaşıma %50 Zam!
19 Nisan 2022 - 01:06
Reklam
Reklam
Reklam
Artan akaryakıt fiyatları sonrasında Burdur’da halk otobüsü ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı. Yapılan zammın ardından halk otobüslerinde 5 lira olan indi bindi ücreti 7.5 lira, 3 lira 75 kuruş olan üniversite öğrencisi 5 liraya yükseldi.

Burdur Belediye Meclisi’nin bugün yapılan olağanüstü toplantısında daha önce halk otobüslerinde 5 lira olan indi bindi ücreti 7,5 liraya, üniversite öğrencisi 3,75 liradan 5 liraya, ilköğretim-lise öğrencisi 2,50 liradan 3,5 liraya yükseltilmesine bütün parti gruplarının oy birliği ile karar verildi.

Burdur Halk Otobüsleri Kooperatifinin artan girdi maliyetlerini gerekçe göstererek ücretlerin yeniden belirlenmesi için müracaatı üzerine olağanüstü toplanan Belediye Meclisi’nde konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediyeden halk otobüslerine doğrudan gelir desteği için yeniden bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Başkan Ercengiz; “Biz de üzerimize düşeni yapmayı yeniden değerlendireceğiz. Sadece belediye olarak bizim değil paydaş olan tüm kurum ve kuruluşlarında bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyoruz. Onun içinde önümüzdeki günlerde paydaşlarla bir toplantı yapacağız.” dedi

FACEBOOK YORUMLAR