Reklam

Burdur'da Aranan Şahıslar Yakalandı

Burdur’da güvenlik güçleri tarafından İl genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

Burdur'da Aranan Şahıslar Yakalandı
30 Ocak 2023 - 16:49
Reklam
Reklam
Reklam

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 15-25 Ocak 2023 tarihleri arasında çalışma yapıldı.

Genel Asayiş ve Kamu düzeninin sağlanması ile suç ve suçlularla mücadele edilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda; 2 adet kesici alet (bıçak-pala), 1 tabanca, 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet pompalı tüfek ele geçirilirken ve “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet” suçundan 3 şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda; Meydana gelen 5 hırsızlık olayının tamamı aydınlatılırken tespit edilen 11 şüpheli şahsın tamamı yakalanarak haklarında adli işlem yapıldı.

Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda; Farklı suçlardan (Hırsızlık, Kasten Yaralama, Tehdit vb.) aranması olan toplamda 29 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi. 20 şahıs tutuklanmış, 9 şahıs serbest bırakıldı.

Yakalanan şahıslardan; “Hırsızlık ve Dolandırıcılık” suçundan 28 yıl 5 ay hapis cezasıyla aranan 1 şahıs, “Silahla tehdit” suçundan 8 yıl 6 ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs, “Silahla yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 6 yıl 4 ay hapis cezasıyla aranan 1 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

FACEBOOK YORUMLAR