8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen Kadınlar Günü Matinesinde Sanatçı Ümmü Erbil sahne aldı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kadınlar matinesinde bir aradayız. Göreve geldiğimiz günden bu yan sizlere bir söz vermiştim. Sizlere hiçbir zaman yalan söylemeyeceğimizi söylemiştim. Sizler için çalışacağımı söylemiştim. Bu güzel kent için çalışacağımı söylemiştim. 10 yıldır sözlerimi tutmayı başardım ki bizleri yalnız bırakmadınız. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Burdur Belediyesi neredeyse 10 yıldır kadın çalışan sayısını 2 katın çıkardı. Kadınlarımızım 3’te 1’i kadın mesai arkadaşlarımız. Burdur Belediyesi tarihinde ilk defa bir kadın belediye başkan yardımcısı atadı. Kadının elinin değdiği her yerde güzellik vardır. 

Arkadaşlarımız sizlere küçük birer Pazar arabası armağan etti. İnşallah Salı pazarında içlerini doldurabilirsiniz. Pazar o kadar pahalı ki gidince acaba paramı diye düşürdük diye sayıyoruz. Geçtiğimiz günler Halk Ekmek Halk Et ve Halk Süt ürünlerine başladık. Söz veriyorum göreve devam edersem daha ucuz ürünler açmak için Halk Marketler açacağız. 

Kadınlar Günü

SU SORUNU BENİM DÖNEMİME AİT BİR SORUN DEĞİLDİ.

Şimdi bu memleketin bir sorunu olduğunu söylüyorlar. Diyorlar ki su sorununu çözemedi. Su sorunu benim dönemime ait bir sorun değildi. Burdur’u bilen bilir 50 senedir Burdur’un suyu kireçlidir, 20 senedir, 10 senedir Burdur’un suyu kireçlidir. Peki biz ne yaptık, arıtma ve yumuşatma tesisi yaptık. Ayın 20’sinde herhangi bir terslik olmazsa sistem tam kapasite devreye girecek ve artık içme suyunun kalitesi ile ilgili bir sıkıntınız kalmayacak” dedi.

Burdur Kadınlar Günü

BENİ BOŞ VERİN, ÜÇÜNCÜ KATA PAZAR HARCI ÇIKARIN

Başkan sen onu bırak da, suyu ikinci kata çıkar. Ben suyu ikinci değil beşinci kata çıkarmak için geçen yaz vatandaşımızı susuz bırakmamak için Gravgaz’dan kamyonla su taşıdım. Siz beni boş verin de üçüncü kata Pazar harcı çıkarın, kıyma çıkarın, et çıkarın, ekmek çıkarın. Vatandaşımız zor durumda. Bunu boş verin. Ayda 10 bin lira maaşla emekli kim geçinebiliyor, geçinebilen var mı? O zaman herkes kendi işini yapsın. Biz bugünün parasıyla 700 milyon borçla devraldığımız belediyenin kasasına 125 milyon para koyduk.

Burdur Belediyesi-1
 
“BURDUR’A ALIŞ VERİŞ MERKEZİNİ BEN DİKECEĞİM”

Eğer inşallah bize bir 5 yıl daha sizler görev verirseniz, biz sizler için bir 5 yıl daha çalışıp, en başında özlediğiniz o alış veriş merkezini söz veriyorum dikeceğim. Sizleri hafta sonu hiçbir yere göndermeyeceğim. Söz veriyorum Armağan İlci’de, TOKİ’de kurduğumuz pazarların aynılarını müsait olan pazarlarımıza kuracağım. Sizi göndermeyeceğim, mahallelerinizdeki pazarlara gideceksiniz. Mahallelerinizde kreşler kurmaya devam edeceğim. 5 tane daha kreş açacağım, söz veriyorum. Engelli yurttaşlarımızı düşünmeye devam edeceğim. Rehabilitasyon Merkezini açtım bir de gündüz bakım evi için çalışma yapacağım.

Sizleri seviyor, hepinizin ellerinde öpüyorum. Dünya emekçi kadınlar gününüzü kutluyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi