Bucak Ziraat Odası, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak gübre fiyatlarında indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, 14-15-16 Aralık tarihleri arasında belirli tonajlarda gübrelerde indirim uygulanacak.

Bucak Ziraat Odası

Konu hakkında Oda Başkanı Bilal ÖZEL: " Son bahar dönemi yağışlarının bölgemizde geç gelmesi ekim öncesi toprak hazırlığı ve tohumun toprakla buluşmasını geciktirdi. Hububat ekiminin devam ettiği bölgemizde çiftçilerimizin gübreye erişimi ve yeterli ölçüde kullanımı fiyatla doğru orantılıdır. Bu kapsamda bayiliğini yaptığımız firmarlardan fiyat desteği alarak gübre fiyatlarında belirli tonajda ve 14-15-16 Aralik tarih aralığında geçerli indirim kampanyası başlattık. Amacımız üretimi, üreticiyi ve en önemlisi de girdi maliyetlerini düşürerek tüketiciyi korumaktır. Tüketici raf fiyatını düşürmenin yolunun üretim girdi maliyetlerini düşürmekten geçtiğinin bilincindeyiz. Ümit ederiz ki bizim bu fiyatlarımızı baz alarak, özellikle ulusal ölçekte faaliyet gösteren kooperatifler başta olmak üzere sektörde aracılık eden kurum ve kuruluşlar fiyatlarını aşağı yönde revize eder. Hem üreticiyi, hem de tüketiciyi korumuş olurlar " dedi.

Bilal Özel-2

Üreticilerin Bucak ilçe merkezinde bulunan satış mağazasından ürünlerini tedarik edebilecekleri gibi Burdur İl genelinde üreticilerin talep etmeleri halinde kamyon bazlı ürün tedariği yapılabilmektedir.

Bucak Gübre Indirimi

Bucak Gübre Kampanyası

Bucak'ta Gübre Kampanyası

Kaynak: Evrim Tuna Şahin