Reklam

BUCAK'TA BELEDİYE EKİPLERİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Bucak Belediyesi karla mücadeleye hazır. Bucak Belediyesi 110 personel, 11 iş makinesi ve 15 kamyonla karla mücadele edecek.

BUCAK'TA BELEDİYE EKİPLERİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR
01 Şubat 2023 - 10:55
Reklam
Reklam
Reklam
 Bucak Belediyesince muhtemel kar yağışının ardından yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için ekiplerin hazır hale getirildiği bildirildi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada,  meteorolojik uyarılar çerçevesinde Bucak’ı etkisi altına alması beklenen kar yağışına yönelik mücadele ekipleri oluşturduklarını bildirdi. Kent genelinde beklenen kar yağışı  öncesi hazır bekleyen ekipler, araçların da bakımını yaptı.

Belediyenin tüm birimleriyle sahada olacağını vurgulayan Başkan Ünal, şu bilgileri paylaştı:
“Meterolojik veriler bu hafta ve önümüzdeki hafta yer yer Bucak için kar yağışı bekliyor. Bizde ekiplerimizi hazır hale getirdik. 25 ton tuzumuz, 100 ton tuz agregamız hazır şekilde depolarımızda bekliyor. 2 adet kar küreme aracı ile 11 iş makinemiz hazır. 15 kamyon ve pikabımızda çalışmalarımıza destek sağlayacak. Sahada çalışma gerçekleştirecek yaklaşık 110 personelimiz de tam takım sahada olacaklar.”dedi.

Başkan Ünal açıklamasının devamında “Özellikle buzlanmanın olabileceği bölgelerde sorun yaşanmaması adına hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kriz Merkezi Yönetimi nezdinde araçlarımız ve ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışacak. Bucak Belediyesi olarak karla mücadeleye hazırız." ifadelerini kullandı.  

FACEBOOK YORUMLAR