Fenerbahçe'de Yazdığı Efsanevi Hikayenin Devamı:

Alex de Souza, 2004-2012 yılları arasında Fenerbahçe formasıyla Türk futboluna damgasını vurdu. 8 yıl boyunca sarı-lacivertli formayı terleten Brezilyalı yıldız, 2 Süper Lig şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 1 Süper Kupa kazandı. Ayrıca attığı birbirinden güzel gollerle taraftarların gönlünde taht kurdu.

Teknik Direktörlük Kariyerinde de Başarılı:

Alexsandro De Souza

Futbolculuk kariyerinden sonra teknik direktörlüğe adım atan Alex de Souza, Internacional ve Sao Paulo gibi Brezilya takımlarını çalıştırdı. Deneyimli teknik adam, Sao Paulo ile 2021 yılında Campeonato Paulista şampiyonluğu yaşadı.

Antalyaspor'da Yeni Bir Heyecan:

Antalyaspor ile anlaşmaya varan Alex de Souza, Süper Lig'de yeni bir heyecan yaşayacak. Kırmızı-beyazlılarda teknik direktörlük görevini üstlenen Brezilyalı teknik adam, tecrübesiyle Antalyaspor'u başarıya taşımak için elinden geleni yapacak.

Antalyasporlu Taraftarlar Heyecanlı:

Alex De Souza Antalyaspor Ile Anlasma Sagladi Yardimcisi Bakin Hangi Tanidik Isim Oldu 1715155939 14 X750

Alex de Souza'nın Antalyaspor'un yeni teknik direktörü olması, taraftarlar arasında da büyük heyecan yarattı. Kırmızı-beyazlı taraftarlar, Brezilyalı efsanenin takımlarına yeni bir soluk getireceğine ve başarılar kazandıracağına inanıyor.

Mehmet Aurelio da Ekibe Katılıyor:

Df5B8A12D6Bd4443B01B463935697A7D

Alex'in teknik ekibinde Fenerbahçe'den eski takım arkadaşı Mehmet Aurelio da yer alacak. Mehmet Aurelio, Alex'in yardımcı teknik direktörü olarak görev yapacak.

Başkan Boztepe: Sergen Yalçın'ın yerine düşünülen teknik direktörler arasında Alex de Souza da vardı

Kulübün Başkanı Sinan Boztepe, daha önce Sergen Yalçın'ın yerine düşünülen teknik direktörler arasında Alex de Souza'nın da olduğunu doğrulamıştı. Boztepe, "Evet dünden beri bu haberleri görüyoruz. Şimdi Sergen hocamızla bugün yine bir toplantı yapacağız. Şimdi Sergen Yalçın hocamızla müspet ya da menfi bir karara bağlamadık. Bütün bu konuların veya da nihai görüşmelerin hepsinin sonucu Sergen hocayla beraber alacağımız kararlara bağlı. Bugünden muhtemelen kararımızı bağlarız diye düşünüyorum. İlk görüşmeyi yaptık bugün, ikinci bir görüşme yapacağız. Şimdi işte Alex de Souza ile beraber 6-7 tane daha isim, her gün farklı bir isim geçiyor. Tabii ki bunlarla herhangi bir kişiyle oturup herhangi bir masada bir görüşmemiz söz konusu değil. Etik değerlere önem veriyoruz. Bunların hepsi çok önemli. Ne zaman ki biz Sergen hocayla beraber, 'Tamam artık Antalyaspor Kulübü’nde bizim misyonumuz tamamlandı. Biz hocamızla beraber yol almıyoruz' dediğimiz gün adaylarımız olacaktır. Bunların içerisinde ismi geçmiş olan Volkan Demirel, Tuncay Şanlı, Rıza Çalımbay, Alex de Souza ve Konyaspor'un eski bir hocası vardı. Kenan Koçak yani birçok isim geçiyor. Bu önümüzdeki süreçte Sergen hocayla birlikte bugün konuşup, kararlarımızın neticesinde belli olacak. Yani şimdi Sergen hocamla anlaşamadıktan sonra bütün adaylardan birisi olduğu gibi Alex de Souza da adaylarımızdan birisi" demişti.