Reklam

BAŞKAN ÜNAL GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN ÜNAL GENÇLERLE BULUŞTU
23 Şubat 2022 - 14:26
Reklam
Reklam
BAŞKAN ÜNAL GENÇLERLE BULUŞTU

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Bucak Gençlik Merkezindeki has oda da gençlerle bir araya gelerek gençlerin projelerini ve sorunlarını dinledi.  Başkan Ünal gençlere Çiğ köfte ikramında bulundu.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, gençlerle başbaşa programında yaptığı konuşmada, “Gençlerimizle buluşmaya, onların düşüncelerini ve duygularını bizzat kendilerinden dinlemeye gayret gösteriyorum. Açıkça itiraf etmem gerekirse; belediye başkanlığının en keyifli, gerçekten bizleri de coşkuya sevk eden yanlarından biri de gençlerle yaptığımız bu buluşmalar oluyor. Belediye başkanı olduğumuz günden bugüne yüzlerce, binlerce gençimizle bir araya geldik. Yeri geldi şiirler okuduk, yeri geldi, türküler söyledik, yeri geldi futbol oynadık yeri geldi gençlerimizin kabiliyetlerinin ürünü nice güzel hatıraları birlikte paylaştık. Tabii gençlerle buluşmalarımızda kendimiz uzun uzun konuşmak yerine kısa bir takdimin ardından sizleri dinlemeyi arzu ediyoruz ve bu sorularınızı da muktedir olduğumuz nispette cevaplandırmaya çalışacağız”dedi.

Başkan Ünal konuşmasının devamında, “Bucak Belediyesi olarak projelerimizi gençler için onlar üzerine hazırlıyoruz. Belediye olarak gençlere yönelik etkinliklere önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne gençlerimiz için birçok projeyi hayat geçirdik. Sizler için 6 yeni park yaptık. Kaykay parkımız ise şuanda Burdur’da tek. Birçok gencimiz bu parkı kullanıyor. Yakında tematik yeni eğlence parklarımız olacak. Arabalı ve açık sinema etkinliklerimiz ve konserlerimiz ile hep birlikte moral bulduk. Akademi Bucak’ı kurarak birçok seminer ve eğitim verdik.  Spor ve sanat mahallemde etkinliği ile mahallelerimiziğ sanat ve spor ile buluşturduk.  Polislik, bekçilik, beden eğitimi hazırlık kursları açtık. Yüzlerce gencimizin sınavları kazanmasını sağladık. YKS ve LYS deneme kitapçıkları dağıttık. Bu hafta yine 12. Sınıflar için tüm liselerimizde Bucak Geneli Deneme sınavı, önümüzdeki haftada ortaokullardaki öğrencilerimize LYS denem sınavı yapıyoruz. YKS Tercih Danışmanlığı hizmeti ile tercih yapmanızı kolaylaştırdık. Burdur’da bir ilk olarak portatif yüzme havuzunu ilçemize kazandırdık. Kapalı olimpik yüzme havuzunun yapımına başladık. Yine 4’lü soyunma binası ve antrenman sahasının ise ihalesine çıktık. İçerisinde tenis, basketbol, futbol, voleybol ve basketbol sahalarının olduğu spor kompleksinin yapımına ise Barbaros Mahallesinde başladık. 1. Bucak Bisiklet festivalini gerçekleştirdik. Okçuluk ve balık tutma yarışmaları yaptık. Atlı Binicilik etkinliği düzenledik. Güreş, tenis, badminton, futbol ve judo kursları açtık. Askere giden tüm gençlerimize talep etmeleri halinde asker çantası veriyoruz. Tiyatro gösterileri ve kent söyleşileri gerçekleştirdik. Doğa yürüyüşleri düzenledik. Genç yazarlara destek verdik. Kitap tanıtımlarını biz yaptık. Bucak Tuning Festi ile 1000 modifiye severleri buluşturduk. Kesişme İyiki varsın eren filminin gösterimini gerçekleştirdik.  Üniversite öğrencileri için sınav aralarında çorba ve salep ikramında bulunduk. Kitap kafeyi hizmete açtık. 5 bin kitabı okurlarınıza sunduk. Sıra gecesi ve sirk Showlar düzenledik. Gençlik meclisini kurduk. Yakında ilk toplantımızı yapacağız. Bu saydıklarım gençlerimiz için yaptığımız çalışmalardan küçük bir kesit. Daha nice etkinliği ve çalışmayı sizler için hayata geçirdik, geçirmeye de devam edeceğiz. Ne demiş atalarımız, Eşek ölür, kalır semeri, insan ölür, kalır eseri. Yani biz eserlerimizle konuşuyoruz. Yaptığımız çalışmalarla konuşuyoruz.” Dedi.

Program soru cevap şeklinde son buldu. Gençlerle baş başa programına Meclis üyesi Ayşegül Altınsoy, Başkan Yardımcıları Yassin Çiçek ve Doç.Dr.Oğuzhan Erdoğan ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zeki Çelik’de katıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR