BAŞKAN ÜNAL'DAN ESNAFA DESTEK

BUCAK GENELİNDE ESNAFLARIN KAPILARINA “ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAP ESNAFINA SAHİP ÇIK” ÇIKARTMALARI YAPIŞTIRILARAK FARKINDALIK OLUŞTURULUYOR.

BAŞKAN ÜNAL'DAN ESNAFA DESTEK
24 Ocak 2023 - 14:39
Reklam
Esnaf dostu belediye uygulamaları ile her zaman esnafının yanında yer alan Bucak Belediyesi yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın talimatlarıyla Bucak genelinde esnafların kapılarına “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” çıkartmaları yapıştırılarak farkındalık oluşturuluyor. 

 Başkan Ünal, “Esnafımızla biriz, birlikteyiz, beraber yol yürüyoruz”

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Esnafımız bizim için çok değerli. Onlar için ne yapsak az. Kısa süre içerisinde esnaflarımız ile ilgili farklı bir takım çalışmalarımızı daha hayata geçireceğiz. Esnafımızla biriz, birlikteyiz, beraber yol yürüyoruz.

Esnafımızın dükkânlarının kapılarına “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” çıkartmaları yapıştırıyoruz. Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Çünkü yerel esnafımızdan alışveriş yaparsanız, paramız ilçemiz ekonomisinde kalmış olur.

Yeni yerel iş alanları yaratmış olursunuz, halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyoruz.  Başkan Ünal açıklamasının devamında, “Bucak’taki esnaflık geleneği ve kültürü Türkiye’nin başka bir şehrinde yok.

Kimi zaman evinin anahtarını, kimi zaman çocuğunu teslim ettiğin mahalle bakkalına ve esnafımıza sahip çıkalım. İyi günde kötü günde hep selam verdiğin, gördüğünü  değil lazım olanı aldığın esnafımıza sahip çıkalım ki böylece kendi geleceğimize de sahip çıkmış oluruz.

Her zaman bizi güler yüzü ile karşılayan ve her zaman selam verdiğimiz yerel esnafımızı yerinde bulmak ve kalkınmasına yardımcı olmak için lütfen esnafımıza  sahip çıkalım. Bütün halkımızı yerel esnaftan alış veriş yapmaya davet edelim.”dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR