Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Türkiye'nin dört bir yanından gelen yöresel lezzetlerin buluştuğu 12. YÖREX Fuarı'nın açılışına katıldı. Açılışta, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’yla da bir araya gelen Başkan Gündüzalp, YÖREX’in Anadolu lezzetlerinin buluştuğu en büyük organizasyon olduğunu vurguladı.

Burdur Valisi Türker Öksüz

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle organize edilen YÖREX Yöresel Lezzetler Fuarı, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde açıldı.

500'den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, Anadolu'nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergilenmeye başladı. Fuarın açılışına katılan Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Burdur Valisi Türker Öksüz ve STK Başkanları ile birlikte yöresel ürünlerin tanıtıldığı standları gezdi.

Başkan Gündüzalp YÖREX Fuarı’nda

Açılışta bir araya geldiği TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çangır’ı tebrik edip, emekleri için teşekkür eden Başkan Gündüzalp,

Bu yıl bir kez daha gördük ki YÖREX, Türkiye’ye mal olmuştur. Yöresel lezzetlerin ve Coğrafi İşaretli ürünlerin buluştuğu en büyük organizasyon olan YÖREX’in bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve  başarılar diliyorum. Valimiz Türker Öksüz öncülüğünde standları gezdik ve bu eşsiz lezzet şölenine bizde ortak olduk. Burada Burdurumuzun ve komşu şehirlerimizinde lezzetleri yer alıyor, bu gururu hep birlikte yaşıyoruz.