Reklam

Başkan Erdoğan'dan elektrik faturası müjdesi! İndirim geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, elektrik faturalarıyla ilgili beklenen müjdeyi verdi.

Başkan Erdoğan'dan elektrik faturası müjdesi! İndirim geldi
28 Şubat 2022 - 20:20
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, elektrik faturalarıyla ilgili milyonlarca kişinin merakla beklediği kararları açıkladı.

BAŞKAN ERDOĞAN, ELEKTRİK FATURALARIYLA İLGİLİ YENİ DÜZENLEMEYİ DUYURDU

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Eelektrik tarifelerindeki yeni düzenlemeyi de bugün netleştirdik. Meskenler ile tarımsal sulama da kullanılan elektriğin KDV’si yüzde 18 den 8’ e düşürülmüştür. Meskenlerdeki düşük tarife sınırı günlük 8 kilovatsaate, aylık 240 kilovatsaate yükseltilmiştir.Ticarethane statüsündeki elektrik abonelerinin günlük 30 kilovatsaate, aylık 900 kilovatsaate kadar tüketimi olan ilk dilimine yüzde 25 indirim uygulanacak'' ifadelerini kullandı.

LİSANS ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ

Erdoğan bir müjde de öğrencilere verdi.Erdoğan, ''Lisans öğrencilerine verdiğimiz bursu 1250 liraya çıkarıyoruz. TÜBİTAK'tan, yüksek lisans öğrencileri 3000-4250, doktora 5500-7500, doktora sonrası araştırmacılar 7500-10 bin liraya kadar aylık burs alabileceklerdir.'' dedi.

FACEBOOK YORUMLAR