Reklam

Başkan Bilal Özel Yeniden Başkan

Bucak Ziraat Odası Başkanlığı’nda Genel Kurul heyecanı yaşandı.

Başkan Bilal Özel Yeniden Başkan
04 Şubat 2023 - 17:15
Reklam
Reklam

4 yıllık görev süresini tamamlayan Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Özel, bugün düzenlenen Genel Kurulla güven tazeledi. Ziraat Odası konferans Salonunda saat 11.00’de başlayan Olağan Genel Kurula Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Erdoğan, Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, Ağlasun Ziraat Odası Başkanı Ali Uğur, Çavdır Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ceylan, Gölhisar Ziraat Odası Başkanı Rıza Şenol, muhtarlar ve delegeler katıldı.

Genel kurulda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Divan Başkanı ve katip üyeler seçildi. Genel Kurulda konuşma yapan Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Oda personeli ile 4 yıl boyunca üreticiler adına yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Başkan Özel, “2019 yılında başlayan 4 yıllık görev süremizde tarımın sürekliliği ve üretimin sürdürülebilirliği konusunda elimizden gelenin üstünde bir gayretle mücadele ettik. Son yıllarda tarımın-üretimin önemi daha da arttı.

Türkiye dünya tarımında öncü ülkeler arasında yer alıyor. Başkan Özel, “Bucak Ziraat Odası olarak üreticilerimizin sorunlarını çözme, hak ve menfaatlerini koruma noktasında sorumluluklarımızı layıkıyla yerine getirdik” diyerek genel kurula katılan tüm delegelere teşekkür etti.

Daha sonra Oda Genel Sekreteri Mustafa Mutlu tarafından Ziraat Odasının 4 yılık faaliyet ve gelir- gider tabloları okundu. Oylamaya sunuldu. Oda gelir-gider tabloları oy çokluğuyla kabul edildi.

Ardından 2023-2026 yılları arası tahmini bütçe okundu ve oylamaya sunuldu, oy çokluğuyla kabul edildi.

Konuşmaların ardından Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel ve Başkan Yardımcısı Ahmet Özcan’a 4 yıllık çalışmalarından dolayı plaket verildi.

Daha sonra oy kullanma işlemi başladı. 3 aşamalı yapılan Başkanlık seçiminde daha önce seçilen delegeler oylarını kullandı. Saat 17.00’de oy verme işlemi tamamlandı ve sandık açıldı. Tek listeyle gidilen Ziraat Odası Başkanlık seçiminde Mevcut Başkan Bilal Özel, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Bucak Ziraat Odası Başkanlığı’nda yapılan genel kurulda delegelerin teveccühüyle yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeleyen Mevcut Başkan Bilal Özel, oyunu kullandıktan sonra Kanal 15’e açıklama yaptı.

Başkan Bilal Özel açıklamasında, 4 yıllık görev süresini değerlendirdi. Üyelerin hak ve menfaatlerini gözeterek görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Özel, oda bünyesinde çalışan personel sayısını 2’den 15’e çıkardıklarını, oda bünyesine makam aracı yerine üyelerin işlerinde kullanılacak kamyon kazandırdıklarını ve bugünkü piyasa değerinin 1 milyon 400 bin lira olduğunu belirti.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, genel kurul sonucunun hayırlı olmasını diledi, 4 yıllık görev süresinden yanında olan, destek olan herkese teşekkür etti. Yeni görev süresinde ise sorumluluklarının yine farkında oldukları bilinçle çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı.

FACEBOOK YORUMLAR