Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Kanal 15'de yayınlanan Burdur'un Nabzı programına konuk olarak 2024 seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı. Bilal Karasakal ve Kürşat Tuncel'in sorularını yanıtladı ve geçmiş dönemi değerlendirdi.

Bundan Sonra Burudur Ağlasun’u Konuşacak

Programda 4 yıllık yatırımla projelerle üst yapıyı bitirdiğini söyleyen başkan Ulusoy, "Hiçbir yerel yöneticinin yapmadığı riske almadığı seçimi kaybet pahasına 50 yıllık altyapıyı yeniledik.Bunuda başardık.Ağlasun’a Bucak ve Gölhisar’dan sonra doğal gazı getirdik.yeşil Ağlasun artık dumansız,temiz havalı,en önemlissi Ağlasun’un çoğu doğal gazı hemen bağlattı.Yaşlı teyzelerimin hayır duası bizlere,ekibime yeter.Tokiler şu an devam ediyor,düğal yapıyı bazmadan.Gençlerimiz için kapalı spor salonumuz hizmette hem bizim gençlerimiz hemde üniversiteli geçler bu salonu değerlendiriyor. Kadınlarımız kurduğumuz kooperatif sayesinde tristik hediyelik eşye üreterek ,hem üretiyor,hem kazanıyor. Tarıma yaptığımız yatırımla tüm bölge ovalarında kapalı devre sulama sistemine geçtik.Üreticilerimiz bundan sonra su sıkıntısı çekmeden üretim yapabilecekler" dedi.

Başkan Ali Ulusoy Açıkladı-2

"Ağlasun’da Turizm Önceliğimiz"

Başkan Ulusoy, "Ağlaun’un asıl hedefinin turizm pastasında faydalanmak olduğunu dile getirerek, bu turizm pastasından yeteri kadar faydalanamıyoruz, bu yıl yaklaşık 94 bin misafir Sagalassos’a gelmiş,fakat altyapı yetersizliğinden istediğimiz geliri alamıyoruz.Konaklama ve yiyecek hizmet sektörü yetersiz kalıyor.Şu an mevcut işletmelere yenileri eklenmeli.Biz yerel yöneticiler özellikle yatırımcıları Ağlasun’a bekliyoruz" dedi

Başkan Ali Ulusoy Açıkladı-1

"Ağlasun Cazibe Merkezi Olacak",

Başkan Ulusoy, "yeni dönemde yeni yatırımlarla özellikle meydan projesi ve sosyal alanlarla önümüzdeki dönemde Ağlasun cazibe merkezi olacak ,Hafta sonları insanlar nereye gidelim diye düşünmeyecek tüm altyapı donatılarıyla bütün günün havasıyla suyuyla insanıyla güzel memleketimizde değerlendirecek" dedi.

Kaynak: Evrim Tuna Şahin