Reklam

AYRAN, BEYAZ PEYNİR, KAŞAR PEYNİRİ VE TEREYAĞI ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİREN BÜĞDÜZ KOOP. SÜT İŞLETMESİNDEN BAŞARI HİKAYESİ

AYRAN, BEYAZ PEYNİR, KAŞAR PEYNİRİ VE TEREYAĞI ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİREN BÜĞDÜZ KOOP. SÜT İŞLETMESİNDEN BAŞARI HİKAYESİ
04 Kasım 2022 - 13:20
Reklam
Reklam
Reklam
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, ziyarette bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekrteri Asım Ertilav, İl Genel Meclis Üyesi ve Büğdüz Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Halil Candan ve beraberlerinde yer alan Bereket Köyü Muhtarı Halis Çelik, Yeşildağ Köyü Muhtarı Hasan Başar ve Karacaören Muhtarı İbrahim Çoban'ı kabul etti.
Ziyaret sırasında muhtarların taleplerini dinleyen Vali Arslantaş, Kooperatif Başkanı Candan’dan Büğdüz Koop. Süt ve Mamulleri İşletmesi hakkında bilgi aldı. Candan günlük 2 ton süt işleyerek, Büğdüz Koop markasıyla ayran, beyaz peynir, kaşar peyniri ve tereyağı üretimi gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Vali Arslantaş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından desteklenen bu örnek projenin Başta Büğdüz Köyümüz olmak üzere İlimiz tarım ve hayvancılığına hayırlı olmasını diledi.
Toplam bedeli 2 milyon 886 bin TL olan, 1 milyon 443 bin TL’si Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hibe destek sağlanan Büğdüz Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Süt İşleme Tesisi Projesi’nin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri tebrik eden Vali Arslantaş, Kooperatif Başkanı Candan’ın nezdinde, yönetimine, üyelerine Büğdüz Köyü sakinlerine TKDK Burdur İl Koordinatörlüğü yönetici ve personeline çalışmaları, çabalarından dolayısıyla teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLAR