CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'yi harekete geçmeye davet eden Özel, ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, vatandaşlardan destek istedi. Ayağa kalk Türkiye nedir? Özgür Özel neden ayağa kalk Türkiye dedi? Detaylar haberimizde...

ayağa kalk türkiye nedir özgür özel ayağa kalk türkiye neden söyledi-2

Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin başarısına dikkat çekerek, "Biz sizinle kavga etmeyeceğiz. Yoksullar için, asgari ücretliler için, emekliler için mücadele eden CHP'nin başarısı bugün sosyalistlerin cümlelerinde yankı buluyor" dedi. Avrupa'da ve dünyada sol partilerin başarısından örnekler vererek, Türkiye'de de benzer bir başarı elde edeceklerini vurguladı.

ayağa kalk türkiye nedir özgür özel ayağa kalk türkiye neden söyledi-3

Erken Seçim Mesajı

Özel, erken seçimle ilgili de mesajlar verdi. "Gelecek seçimlerde CHP'ye ve Türkiye İttifakı'na oy verdiğinizde, cebinizdeki paranın 10 kat değerli olduğunu göreceksiniz. Bugünkü maaşla elektrik faturası 500 lira değil, 50 lira olacak" diyerek, CHP iktidarında Türkiye'nin zenginleşeceğini ve herkesin rahatlayacağını ifade etti.
 

ayağa kalk türkiye nedir özgür özel ayağa kalk türkiye neden söyledi-4

TÜİK'e Tepki

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) enflasyon verilerine de tepki gösteren Özel, "Türkiye'de yoksullara ve dar gelirlilere devlet kurumu eliyle yapılan bir ihanetle karşı karşıyayız. Açıklanan enflasyon rakamları istatistik değil, ekmek, kursaktan geçen lokma, çocuğa alınacak süt" ifadelerini kullandı.

ayağa kalk türkiye nedir özgür özel ayağa kalk türkiye neden söyledi-5

"Türkiye'yi Ayağa Kalkmaya Davet Ediyorum"

Toplantıda Sivas Katliamının 31. yılını anan Özel, "Katliamın birinci yılındaki kadar tepkili ve acılıyız" dedi. Gündeme ilişkin açıklamalarına devam eden Özel, saat 21.00'de Türkiye'nin ayağa kalkmasını ve ışıkları yakıp söndürmesini istedi. "Eğer zam istiyorsanız, maaşlarınıza zam istiyorsanız, saat 21.00'de ışıkları yakıp söndürün" dedi.

İşte o anlar:

Editör: Haber Merkezi