Antalya’nın Kemer ilçesinin Kiriş Mahallesi'deki bir otelde düzenlenen kampa antrenörleri ile birlikte katılan 10-14 yaş aralığındaki yaklaşık 250 minik yıldız adayı, sportif gelişimlerinin yanında birey olma ve takım arkadaşlığı adına da önemli deneyimler yaşadı.

Kampın ilk günü Antalyaspor Hasan Subaşı Tesislerinden kalkan servislerle öğlen saatlerinde kamp yapılacak otele varan katılımcılar bando ekibinin çaldığı marşalar ile karşılandı. Giriş ve yerleşim işlemlerinin ardından hazırlıklarını tamamlayan futbol okulu öğrencileri kampın açılış töreni için özel olarak düzenlenen alandaki yerlerin aldılar. Törene Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Selin Tezel ve Tahir Özdaş katılım gösterdi. 7 futbol okulunun antrenörlerinin de hazır bulunduğu törende Antalyaspor Futbol Okulu Koordinatörü Ramazan Özen, kamp programını açıkladı.

Selin Tezel ise, Antalyaspor ailesi olarak daha önceki dönemlerde yapılan futbol okulu kamplarından bir yenisini daha gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
Kamp organizasyonunu dünyanın en güzel yeri olan Antalya’da yaşıyor olmanın avantajlarının ve sorumluluğunun bilinci ile hazırladıklarını vurgulayan Tezel, organizasyonun çocukların hem sportif hem de sosyal olarak gelişimlerine katkı koyacağına inandığını belirtti.

Konuşmaların ardından çeşitli takımlara ayrılan öğrenciler Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Antalya Şubesi tarafından görevlendirilen hakemlerin de yer aldığı müsabakalarda mücadele etti. Keyifli bir rekabete sahne olan maçlar esnasında futbol okulu antrenörleri de öğrencilerin gelişim düzeylerini gözlemleme fırsatını değerlendirdi.
 

Kaynak: İHA (İhlas Haber Ajansı)