Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez ve tüm ilçelerde başta sivrisinek olmak üzere, karasinek, hamamböceği gibi zararlılara karşı mücadele sergiliyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı vektörel mücadele ekipleri sivrisinek ve haşerelere denizden de müdahale ediyor.

A W211610 03

Büyükşehir Belediyesine bağlı vektörel ilaçlama tekneleri günün ilk ışıklarıyla falezler bölgesinde ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Sinek üremesine elverişli falez kovukları denizden ilaçlandı.

Bin 600 personelle mücadele
Vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesi için Antalya genelinde çalışmalar devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı vektörel mücadele ekipleri bin 600 personel, 200 araç ve 3 tekne ile yürütülen çalışmalarda, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilaçlar kullanılıyor. Gündüz durgun suları ve fosseptikleri düzenli olarak ilaçlayan Büyükşehir ekipleri, geceleri de araçlarla ilaçlama yapıyor.

A W211610 05

Denizden 10 günde bir ilaçlama
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mesut Çınar, sinek ve haşerelere karadan olduğu gibi denizden de müdahale ederek sineksiz bir yaz için çalışmalarını etkin şekilde sürdürdüklerini söyledi. Çınar, "Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sinek ve haşerelerin üremesini engellemek adına karadan olduğu gibi denizden de çalışmalar yürütüyoruz. İlimiz 640 kilometrelik bir sahil bandına sahip. Bin 600 personelle karadan çalışmalar yürütürken, Belediyemize ait 3 teknemizle de her 10 günde sahil bandı ve falezlerde ilaçlama çalışması gerçekleştiriyoruz" dedi.

A W211610 01

Kaynak: İHA