1976 Şişli - İstanbul doğumlu aslen Kastamonu olup eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi (İSİS) İngilizce Hazırlık Bölümü - Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlamış iyi derecede İngilizce bilen evli ve iki çocuk babası aynı zamanda 3 kuşak siyasi geçmişi olan bir ailenin 3. Kuşak siyasetçisidir. Demokrat Parti 11. Dönem Yassı Ada’da kalmış İstanbul Milletvekili Mahmut Yüksel'in torunudur.

Mi̇mar Gökhan Yüksel

2013 yılından itibaren AK Parti’mizin hizmet kervanına katılarak, sırasıyla İlçe Yönetim Kurlu Üyeliği, 5. Ve 6. Mali ve İdari İşler Birim Başkanlığı, 2019 Yerel seçimleri İlçe Belediye Meclis Üyeliği görevinden sonra 7. Dönem İlçe Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kastamonu Dayanışma Derneği (KASDER) Genel Başkan Yardımclığı Görevini Yürütmektedir.

1997 yılında aile şirketi olarak kurulan Yüksel Mimarlık Ltd. Şti – Bilgi Akademik Apart ve Lojman işletmeciliği sahibi ve Genel Müdürüdür.

Aynı zamanda spor hayatında yer alarak Kuştepe Spor Kulübü Tüm yaş grupları takım kaptanlığı - Ümit Milli Futbol Takım Aday Kadrosu Anadoluhisarı Spor Kulübü TFF 2.Ligi, Çıksalın Spor Kulübü ve İGDAŞ Spor Kulüblerinde futbol geçmişi bulunmaktadır

Kaynak: HABER MERKEZİ