Reklam

Ak Parti Burdur'da Muhtarlarla Buluştu

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığı “Muhtarlar Buluşması” düzenlendi.

Ak Parti Burdur'da Muhtarlarla Buluştu
19 Ekim 2021 - 15:50
Reklam
Reklam
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığı “Muhtarlar Buluşması” düzenlendi.

    19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığı “Muhtarlar Buluşması” düzenledi. Buluşmaya AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur Belediye Meclisi AK Parti Grup sözcüsü Cihat Çavuşoğlu, İl, ilçe yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi ve Burdur Belediye Meclis üyeleri, merkez ilçe mahalle ve köy muhtarlarının yoğun katılımıyla Burdur Şeker Fabrikası restoranında gerçekleştirildi.
 
Yemekli yapılan buluşmada açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan; “Muhtarlarımız ile buluşmaya ve onları dinlemeye özen gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan pandemi öncesi muhtarlarımızla Külliyede sıklıkla görüşüyordu. Bizlerde bu doğrultuda 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bu buluşmayı organize ettik. Katılımlarınız için herkese teşekkür ederiz” dedi.

Burdur Muhtar Derneği Başkanı Mustafa Aktaş; “Muhtarlarımızın hatırlanıp, buluşma organize edildiği için AK Parti heyetine teşekkür ederim”dedi.

Burdur Belediye Meclisi AK Parti Grup sözcüsü Cihat Çavuşoğlu ise “ İlimiz merhez mahallelerimizdeki sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Merkezde altyapı ve su sorunu biyük sıkıntı oluşturmakta. Su sorunu için iktidar partisi grubu olarak sorunun ortadan kaldırılması için İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ile elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ” dedi.

Buluşmada söz alan Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık; “Şehirde ne hizmet varsa köyde de o olacak diye bizlere talimat veren Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla altyapı ve üstyapıda eksiklerini köylerimizde gidermeye çalışıyoruz. Özel idare olarak köylerimize su sorunu yaşatmamaya özen gösteriyor ve tedbirleri almaya çalışıyoruz.  Beldeden köye dönen büyük köylerin altyapılarını bu sene değiştiriyoruz.” Dedi.

Son olarak söz alan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin gündeminde kendisine gelen talep ve sorunların çoğunun Merkez mahalleler kaynaklı olması üzerine Merkezde AK Parti hükümeti tarafından yapılan projeleri ve yapılmakta olan projelerin son durumları hakkında muhtarları bilgilendirdi. Başkan Mengi; “Cumhurbaşkanımız muhtarlarımıza çok önem veriyor. Başkaları gibi Muhtar Bile Olamayacak başlıkları atıp, muhtarları küçük görmüyor. 19 Ekimin Muhtar günü olarak kutlanması kararını veren Cumhurbaşkanımızdır. Pandemi öncesi siz muhtarlarla Milletin evinde Beştepe’de sürekli buluştu ve tahminim önümüzdeki aylarda tekrar buluşmalar başlayacaktır inşallah. Ben AK Parti İl Başkanı olarak Belediye Başkanlarımı her zaman çalışmaları için zorluyorum. Bizler mazeret değil, icraat üretiyoruz. Burdur Meydanına otopark elzem, su sorunu konusunda telefonla sürekli vatandaşımız derdini bizlere ve yetkililere ulaşarak anlatmaya çalışsa da son yıllarda alternatif su kaynağı konusunda hiçbir çalışma Burdur belediyesince yapılmadı. Şehirlerde içme suyunun yetkilisi Belediyelerdedir. Çözümü Burdur Belediyesi ortaya koymalı ve çözmelidir. DSi ve İlbank her belediyeye olduğu gibi Burdur belediyesine de destektir. Bu zamana kadar AK Parti Hükümetimiz DSi ve iller bankası aracılığı ile Burdur Belediyesinin içme suyu ve atık suyu konusunda finansman ve proje desteği olmuştur. Biz Vekillerimizle ve teşkilatımızla Burdur’umuzun dertlisiyiz ve sevdalısısıyız bu böyle bilinsin. Davetimize katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor Her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde büyük çaba gösteren, fedakârca çalışan, daima devletinin yanında yer alan muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü’nü“ en içten dileklerimle kutluyor, saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.   ” dedi.
    
Toplantı sonrası tüm muhtarlarla hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Başkanlar muhtarlarımızın tek tek 19 Ekim Muhtarlar gününü tebrik ettiler.

FACEBOOK YORUMLAR