Türkiye'nin önemli jeotermal kaynaklara sahip kentlerinden biri olan Afyonkarahisar'da, termal otellere rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Afbel Thermal ve Spa Hotel Müdürü Ebubekir Önder, ara tatilin başlamasıyla yoğun bir dönem geçirdiklerini dile getirdi.

Önder, bölgedeki otellerin yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet vermeyi sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi:

"Şu anda hotelimiz dolu durumda. Ciddi anlamda misafir ağırlamaktayız. Misafirlerimiz termal turizmin yanında, Afyonkarahisar'ın tarihi güzelliklerini de görme imkânı buluyor. Aynı zamanda misafirlerimiz; Tarihi Uzunçarşı, Bedesten Çarşısı, UNESCO Tescilli Ulu Camii, Mevlevihane, Frigya gibi yerleri de gezebiliyor."

Afyonkarahisar’da Ara Tatil Bereketi (1)

Önder, yaklaşık 30 bin yatak kapasitesi bulunan kentte, aralarında 5 yıldızlı otellerin de olduğu birçok tesisi tercih edecek olanların, hem tatil yapacaklarını hem de şifalı suların keyfini çıkaracaklarını dile getirdi.

"Afyonkarahisar olarak Türkiye'nin dört bir yanından gelen konukları ağırlıyoruz. Bu durum tabi ki kentimizin ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Ara tatilde termal turizm hareketliliği iç turizm ve ekonomik bakımından önemli bir gelişme. Bu, sadece otellerin değil, kent ekonomisine de çok ciddi katkı sağlıyor. İnsanlar burada hem dinleniyor, hem gastronomi lezzetlerini tadıyor."